úprava VZT na střeše (nahrazení el. ventilátorů mechanickým

Zde prosím napište dotazy, které chcete zodpovedět od Výboru. Na rozdíl on mailu zde zůstanou zachovány a přehledné i pro ostatní uživatele. Děkuji
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava VZT na střeše (nahrazení el. ventilátorů mechanic

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,

takže - "noční proud" použít nelze :-( Je to proto, že nikde ve společných prostorách není použité žádné tepelné elektrické zařízení s velkým odběrem. V případě vzduchotechniky by tam musely být klimatizace (chladí i topí), případně rekuperační jednotky.

Další možnost, jak ušetřit, je zkusit jinou sazbu, ale tady je úspora maximálně do 10% a to ještě za předpokladu, že bude spotřeba el. energie stejná nebo vyšší než je nyní. Pokud tedy spotřebu snížíme, sníží se tím i výhodnost změny sazby, úspora pak může být i jen 1-3%.

Další věcí je změna dodavatele el. energie - tady je problém v tom, že vyžadují novou revizi elektrorozvodů, navíc rozvody musí odpovídat aktuální platné legislativě. Rozvody v domě nyní odpovídají legislativě platné v době kolaudace domu.
S pozdravem - Jan Líkař -
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: úprava VZT na střeše (nahrazení el. ventilátorů mechanic

Příspěvek od Gi..Gi »

škoda :(
urbansky
Příspěvky: 20
Registrován: 31 led 2008 09:43

Re: úprava VZT na střeše (nahrazení el. ventilátorů mechanic

Příspěvek od urbansky »

zkuste se podívat na www.sto-ostrava.net, jezdí po celé ČR a zkusit se poptat u nich.
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava VZT na střeše (nahrazení el. ventilátorů mechanic

Příspěvek od LikarJ »

Zkusím je oslovit, uvidíme s čím přijdou. Děkuji za tip.
S pozdravem - Jan Líkař -
urbansky
Příspěvky: 20
Registrován: 31 led 2008 09:43

Re: úprava VZT na střeše (nahrazení el. ventilátorů mechanic

Příspěvek od urbansky »

jen zasílám info co jsem sehnal.
Přílohy
NabidkaTURBO-dopis.doc
(209 KiB) Staženo 605 x
Turbowenty jsou rotujici vetraci hlavice.jpg
Turbowenty jsou rotujici vetraci hlavice.jpg (1.19 MiB) Zobrazeno 9031 x
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava VZT na střeše (nahrazení el. ventilátorů mechanic

Příspěvek od LikarJ »

Oslovil jsem poslední zmiňovanou firmu, přípraví mi rámcovou nabídku a po osobní návštěvě ještě doladíme detaily cenové kalkulace. Výsledek tady oznámím.

Ostatní z oslovených firem již nijak nereagovali, ani na opětovnou výzvu.
S pozdravem - Jan Líkař -
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava VZT na střeše (nahrazení el. ventilátorů mechanic

Příspěvek od LikarJ »

Obdržel jsem předběžnou cenovou nabídku na předělání vzduchotechniky používané na odvětrání WC a koupelen - nahrazení stávajícíh permanetně běžících střešních elektrických ventilátorů mechanickými rotačními hlavicemi - viz "turbowenty" od firmy S.T.O. s.r.o. Ostrava.

Celková cena je necelých 315.000 Kč včetně DPH. Investice by se financovala z prostředků, jež si vlastníci složili do tzv. fondu oprav, nebylo by tedy nutné na úpravu vzduchotechniky vybírat jakékoliv další peníze. Pokud bude schváleno shromážděním SVJ, úprava by byla naplánována na září-říjen 2011.

Jen poznámka na okraj - za současného stavu ročně utratíme za provoz ventilátorů kolem 240.000 Kč za elektřinu, tzn. že o tuto částku by se snížily roční náklady na společnou elektřinu, kterou máme všichni rozúčtovanou na vyúčtování.

Budu citovat výňatek z návrhu smlouvy:
II.
Předmět smlouvy

Zhotovitel se zavazuje k instalaci 26 ks nerezových turbowentů s přírubou o průměru 400 mm na budově domu Bechlínská 705, 190 00 Praha 9 - Prosek. Součástí dodávky bude doprava a montáž celkem 26 ks nerezových turbowentů a vzduchotechniky. Likvidaci potrubních odpadů provede zhotovitel.



III.
Cenové a platební podmínky

Základní ceny :
Turbowent vložka do 400 mm : 9 000,- Kč + 10% DPH / ks
Vzduchotechnika : 1 000,- Kč + 10% DPH / ks
Práce: 500,- Kč + 10% DPH / ks
Likvidace odpadů : 500,- Kč + 10% DPH / ks

Celková cena :
[(26 x 9 000) + (26 x 1 000) + (26 x 500) + (26 x 500)] x 1,10 = (234 000 + 26 000 + 13 000 + 26 000) x 1,10 = 286 000 x 1,10 = 314 600,- Kč s DPH

Uvedená cena obsahuje: dopravu a montáž turbowentů a vzduchotechniky včetně likvidace potrubních odpadů.


IV.
Termín a záruční doba

Termín provedení prací: do 30 dnů od potvrzení smlouvy

Záruční doba: 60 měsíců od předání hotového díla objednateli

Životnost výrobku: min. 20 let
Je to zatím jediná nabídka, která mi od 8 firem dorazila. Uvidíme, jestli se po urgencích ještě někdo ozve.
S pozdravem - Jan Líkař -
urbansky
Příspěvky: 20
Registrován: 31 led 2008 09:43

Re: úprava VZT na střeše (nahrazení el. ventilátorů mechanic

Příspěvek od urbansky »

možná by byla vhodná varianta, jak je na první stránce odkaz, s tím motorkem (6W - v podstatě nejde o žádnou spotřebu), co se bude dít když nebude foukat vítr?
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava VZT na střeše (nahrazení el. ventilátorů mechanic

Příspěvek od LikarJ »

Pokusím se s tou firmou, která nabízí hlavice i s motorovým pohonem ještě jednou spojit - jestli se mi ozvou.

Samozřejmě, že jsem položil stejný dotaz - "co se bude dít za bezvětří"? Odpověď byla jednoduchá. Jelikož jde o stoupačku přes 6 pater, je prý komínový efekt dostatečný na to, aby se hlavice točila pomalu i za bezvětří. Navíc je takových dní v roce naprosté minimum.

Sami mi dali odpověď ještě na úplně jinou otázku - "co dělat, když je venku silný vítr a ke všemu dost mrzne (-10)"? Odpověď byla také jednoduchá. Buď vstupy v koupelně a na WC něčím zakrýt a nebo je vyměnit za jednoduchý vstupní díl s mechanickým uzavíráním (cena cca 120 Kč/kus). Ale i takových dní je v roce minimum.
S pozdravem - Jan Líkař -
urbansky
Příspěvky: 20
Registrován: 31 led 2008 09:43

Re: úprava VZT na střeše (nahrazení el. ventilátorů mechanic

Příspěvek od urbansky »

hmm, tak bych do toho asi šel a asi přikoupit ty mechanické části na uzavírání místností v zimě. Taky si myslím, že kdyby při nedostatku větru nefungovaly ty hlavice jak mají, nebude problém pro elektrikáře přimontovat ten motorek (ale to jen můj laický názor :idea: ).
Odpovědět