20. shromáždění vlastníků 3.11.2022 od 19.00 hod.

Dulezite informace a dokumenty ke stazeni
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 20. shromáždění vlastníků 3.11.2022 od 19.00 hod.

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den p. Krátký,
opakuji znova - pro SVJ se cena tepla na Vámi uváděné ceny navyšovala až 1.12.2021.

Dále - pokud si někdo sám nedomluvil navýšení záloh u IKONu, má zálohy spočítané na ceny roku 2018. To je to, o čem tady celou dobu mluvím. O navýšení cen roku 2023 oproti 2018. Nevím, čemu na tom pořád nerozumíte.

Ano, jsou vlastníci, kteří si navyšovali zálohy průběžně několik let, takže stávající navýšení pro rok 2023 pro ně nebude tak vysoké. A doufám, že je Vám jasné, že tito lidé "dotovali" během roku 2022 chybějící provozní finance od těch, kteří si sami zálohy nezvýšili.

Pokud máte pocit, že návrhy výboru SVJ jsou nesmyslné, prosím buďte konkrétní a udělejte propočet rozpočtu na rok 2023 dle známých cen pro rok 2023 a srovnejte jej v předpokládanými vybranými zálohami od vlastníků.

Nevím, s kým jste od IKONu mluvil (klidně řekněte jméno), ale výbor SVJ řešil rozpočet a zálohy přímo s vedoucím provozovny p. Wurmem a po vyjasnění si některých skutečností ohledně cen a záloh bylo zřejmé, že možná ani 2x navýšení záloh nebude stačit na pokrytí provozních nákladů SVJ v roce 2023. Navíc ani IKON neshledal v návrhu rozpočtu od výboru SVJ pro rok 2023 žádné pochybení.

Znovu upozorňuji, že pokud nebude mít SVJ "provozní" peníze na úhradu faktur dodavatelům, bude nutno si tyto prostředky někde "vypůjčit".
S pozdravem - Jan Líkař -
m.kratky
Příspěvky: 109
Registrován: 17 črc 2008 11:36

Re: 20. shromáždění vlastníků 3.11.2022 od 19.00 hod.

Příspěvek od m.kratky »

opakuji znova - pro SVJ se cena tepla na Vámi uváděné ceny navyšovala až 1.12.2021.
Takže chcete tvrdit , že Pražská teplárenská vydává neplatné ceníky ?
Koukal jsem i na stránky ERÚ a tam jsou také ceny vyšší než 266 Kč/GJ už od 1.1.2021 .
Dále - pokud si někdo sám nedomluvil navýšení záloh u IKONu, má zálohy spočítané na ceny roku 2018. To je to, o čem tady celou dobu mluvím. O navýšení cen roku 2023 oproti 2018. Nevím, čemu na tom pořád nerozumíte.

Ano, jsou vlastníci, kteří si navyšovali zálohy průběžně několik let, takže stávající navýšení pro rok 2023 pro ně nebude tak vysoké. A doufám, že je Vám jasné, že tito lidé "dotovali" během roku 2022 chybějící provozní finance od těch, kteří si sami zálohy nezvýšili.
např. Já mám zálohy předepsané Ikonem z roku 2018 , nic jsem si neupravoval a vždy při ročním vyúčtování jsem měl přeplatek s vyjímkou posledního vyúčtování za rok 2021, kde jsem měl nedoplatek 224 Kč . Nebyl důvod si navyšovat zálohy , protože stávající zálohy byly zatím dostatečné .
Samozřejmě za rok 2022 díky šílenému zdražovaní počítám s větším nedoplatkem .
Nevím, s kým jste od IKONu mluvil (klidně řekněte jméno), ale výbor SVJ řešil rozpočet a zálohy přímo s vedoucím provozovny p. Wurmem a po vyjasnění si některých skutečností ohledně cen a záloh bylo zřejmé, že možná ani 2x navýšení záloh nebude stačit na pokrytí provozních nákladů SVJ v roce 2023. Navíc ani IKON neshledal v návrhu rozpočtu od výboru SVJ pro rok 2023 žádné pochybení.
Mluvil jsem s paní Kocourkovou , která dělá předpisy záloh . Bylo mi řečeno , že takové navýšení záloh co navrhuje výbor je zbytečně vysoké .
Prý doporučuje zvednout zálohy tak o 30% .
Já navrhoval je navýšit paušálně o 50% max . A to by prý vystačilo i s rezervou .
Zálohy by neměli být zbytečně vysoké , ale ani nízké , prostě tak akorát .

Bojím se ,že takové několikanásobné zvýšení navrhované výborem , může být pro některé lidi zničující a nebudou mít na vysoké zálohy a nebo na velké nedoplatky .

Také by bylo zbytečné navyšování , už tak vysokého rozpočtu profesionálním členem výboru za 500000 Kč - snad se ještě nějaký vlastník do výboru najde . Při dnešních šílených cenách, by bylo dobré ,naopak hledat nějaké úspory v rozpočtu SVJ .
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 20. shromáždění vlastníků 3.11.2022 od 19.00 hod.

Příspěvek od LikarJ »

Děkuji za informace a za názor.
S pozdravem - Jan Líkař -
Odpovědět