Stále problémy s teplou vodou

Toto fórum je určeno k ohlašování závad ve společných prostorách domu ale jen jako INFORMATIVNÍ
Závady nejsou přeposílány, neboť ten si to nepřeje[/b]
Pravidla fóra
Zde zadané závady nejsou automaticky přeposílány na mailovou adresu Správce. Vlastníci tak už nemohou snadno zjistit, zda je která závada již hlášena. Kontaktujte přímo správce (Richard Moucha moucha@ikon.cz 777 757 480 ).
Odpovědět
Petr Hromas
Příspěvky: 18
Registrován: 17 kvě 2008 11:01

Stále problémy s teplou vodou

Příspěvek od Petr Hromas »

Dobrý den,

dnes ráno jsem volal paní Ezrové ze společnosti IKON kvůli dlouhodobě přetrvávajícímu problému s teplou vodou.

Dlouhá léta reklamujeme problémy s teplou vodou u našeho SVJ a u Pražské teplárenské. Tento problém s tím, že neteče teplá voda nás trápí již léta. Průběžně se to stává celý rok, ale nejčastěji v dobách dovolených. Nějakou dobu bylo vše v pořádku, ale po poslední odstávce teplé vody nám teplá voda tekla cca 2 dny a od té doby teče z kohoutku teplé vody naprosto ledová. Dříve po odtočení cca 1 minuty naplno puštěné ledové "teplé" vody začala teplá téct, bohužel nyní ani po 4 minutách téct nezačne. A když, tak na dobu několika vteřin než začne téct znovu ledová. Pan Líkař mi na schůzích vždy říkal, že to bude problém laciné baterie, kterou Skanska namontovala při stavbě domu, že tato baterie nebude mít jištění proti zpětnému toku. Tuto funkci, jak jsem zjistil na trhu s vodovodními bateriemi, má pouze několik a to ještě renomovaných a drahých výrobců. Např. v Bauhausu, OBI a Baumaxu o této funkci baterií nikdy neslyšeli a to nabízí i docela drahé kousky. Před několika málo týdny jsme z tohoto důvodu pořídili baterii GROHE za něco málo přes 4 tis. Kč právě s funkcí jištění proti zpětnému toku. Doufali jsme, že to opravdu bude baterií a že tento problém vyřešíme. Bohužel se náš problém nevyřešil a je stále stejný, po odstávce stále horší a horší.

Máme dvě rok a půl staré děti a tato záležitost nám velice komplikuje a prodražuje život. Hlavně kvůli tomuto problému s teplou vodou se nám za minulý rok razantně zvedla spotřeba teplé vody a dopláceli jsme díky tomu cca 6,5 tis. Kč na doplatcích záloh, což jak jistě chápete, se nám nelíbí.

Za poslední rok a půl jsme inicializovali mnoho výjezdů Pražské teplárenské do našeho domu. Bohužel vždy, naposledy dnes večer, nám jejich pracovníci na dispečinku dávali zpětnou vazbu s výsledkem, že na jejich zařízení je vše v pořádku a když máme tuto novou baterii, takže musí být problém v našem době. Nevíme jestli existují nějaké regulační ventily na odbočkách k jednotlivým bytům, ale předpokládáme, že nějaké takové zařízení, které reguluje rozvod teplé vody do jednotlivých bytů musí existovat a musí se dát nastavit.

Bohužel nám připadá, že jsme asi jediní kdo si na tuto záležitost stěžuje. Mám ale osobní zkušenost s tím, že vždy po schůzi ke mě někdo z domu přijde a zeptá se mě: "Vy také máte problémy s teplou vodou?". A bývají to lidé z obou našich vchodů.
Pro Vaši informaci nám dnes večer na PT řekli, že si dnes na teplou vodu stěžoval z Bechlínské ještě jeden byt. Bohužel nevím který.

Velice Vás tímto žádáme o co nejrychlejší a nejdůraznější řešení tohoto problému.

Budeme doufat ve vaší co nejrychlejší reakci.

Předem děkujeme za kladné a rychlé vyřešení tohoto problému.

Náš byt je pro techniky za účelem opravy, nastavení nebo měření plně k dispozici.

S pozdravem

Petr a Jana Hromasovi
Rudolf Duda
Příspěvky: 15
Registrován: 11 lis 2010 00:18

Re: Stále problémy s teplou vodou

Příspěvek od Rudolf Duda »

Dobrý den,

sice jsme zatím nic nenahlašovali, ale můžu potvrdit, že poslední týden to nestojí za nic a hlavně dnes večer neteče tepá skoro vůbec. Nevím kde je chyba, jestli na straně tepláren nebo na straně našeho domu¨, ale je to hodně nepříjemné a absolutně neadekvátní ceně, kterou za službu platíme.

Problém u nás byl jenom v letních měsících i loni, jinak si nepamatuju na problémy počas roku. Nicméně stejně není akceptovatelné aby díky dovoleným, lidem netekla teplá voda. Letos byl problém, jak jsem psal do závad již červenci, ale pak jsme odjeli na dovolenou a pak týden vše fungovalo.

Takže se taky připojím k řešení a vyřešení problému. Byt 313 vchod 2.
Děkuji
Kassabova
Příspěvky: 7
Registrován: 03 bře 2009 11:18

Re: Stále problémy s teplou vodou

Příspěvek od Kassabova »

Dobrý den,
i já se připojuji k problému s teplou vodou. Dřív byl problém "jen" s teplou vodou v koupelně, od letošního léta i v kuchyni. Problém trvá několik let vždy přes léto. Zpočátku jsem volala Pražskou teplárenskou, ale nikdy žádnou chybu nenašli.
Zdravím Kassabová, byt 213
dittrich
Příspěvky: 37
Registrován: 19 zář 2008 10:53

Re: Stále problémy s teplou vodou

Příspěvek od dittrich »

Dobry den,
mam uplne stejne zkusenosti. Vzdy po letni odstavce teple vody zacnou problemy s teplou vodou. Na teplarenskou jsem od te doby volal asi 10x a pokazde se stejnym vysledkem, chyba je pry u nas v baraku.
Tepla voda uz mi netece druhy den, byt 613.
Odpovědět