Zákaz kouření ve společných prostorách

Diskuse k chodu domu. Nápady, návrhy, co kde vylepšit a co změnit.
Odpovědět
Milan Valis
Příspěvky: 192
Registrován: 22 bře 2008 21:59

Zákaz kouření ve společných prostorách

Příspěvek od Milan Valis »

Dobrý den,

rád bych upozornil na to, že někteří obyvatelé vchodu č. 4 i přes opakované upozornění kouří ve společných prostorách a ve výtahu. Domnívám se, že v těchto prostorách platí zákaz kouření a byl bych rád, kdyby byl dodržován.

Stálo by možná za zvážení vylepit po prostorách nálepky se zákazem kouření, aby to bylo jasné i neznalým či zahraničním podnájemníkům.

M.V.
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Zákaz kouření ve společných prostorách

Příspěvek od Tomas Skopal »

souhlasim, taky to obcas citim, zejmena doutniky... asi nekoho manzelka vypakuje ven a dotycny neumi dojit az pred barak :-(
vytisknu to
Milan Valis
Příspěvky: 192
Registrován: 22 bře 2008 21:59

Re: Zákaz kouření ve společných prostorách

Příspěvek od Milan Valis »

Dekuji za zajisteni a umisteni zakazu koureni v dome, bohuzel zrovna tento vikend neznamy kurak doutniku opet podlehl sve vasni ve spolecnych prostorach/chodbach domu...
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz kouření ve společných prostorách

Příspěvek od LikarJ »

Zdravím,
nejen že kouří na chodbách, ale několikrát jsem tohoto pána upozorňoval na zákaz kouření i ve výtahu - stejně na to kašle a kouří si kde chce.

Trochu mě mrzí sobectví těchto lidí, že nejsou schopni respektovat druhé...
S pozdravem - Jan Líkař -
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Zákaz kouření ve společných prostorách

Příspěvek od Tomas Skopal »

ja uz jsem ho taky potkal pri prichodu k domu, nejdriv chtel s doutnikem dovnitr, ale kdyz videl, ze stojim za nim, tak delal, ze si to dokouri venku... dalsi den uz jsem zase ten smrad citil ...
Martin
Příspěvky: 25
Registrován: 30 čer 2008 15:08

Re: Zákaz kouření ve společných prostorách

Příspěvek od Martin »

Dobrý den,
bohužel již zmíněný pán ve svém zlozvyku nadále pokračuje a navíc např. ve druhém patře někdo strhl ze zdi zmíněnou ceduli o zákazu kouření :(
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Zákaz kouření ve společných prostorách

Příspěvek od Tomas Skopal »

Martin píše:Dobrý den,
bohužel již zmíněný pán ve svém zlozvyku nadále pokračuje a navíc např. ve druhém patře někdo strhl ze zdi zmíněnou ceduli o zákazu kouření :(
no to mohl byl on, jednou jsem ho videl ve druhem patre na balkone primo nad vchodem (nebo to bylo treti?)
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz kouření ve společných prostorách

Příspěvek od LikarJ »

Stejně by mě zajímalo, komu tam ta cedule mohla vadit?

Vždyť tam měla pouze informativní charakter. Každý z vlastníků má povinnost dodržovat Stanovy SVJ, ve kterých se jasně říká i povinnosti dodržovat požárních směrnice a nařízení pro společné prostory, ze kterých plyne i zákaz kouření ve všech společných prostorách domu včetně garáží a technologických místností.
Doufám, že těm, kteří toto porušují je jasné, že hrubým způsobem porušují Stanovy SVJ a navíc ohrožují dům z pohledu případného pojistného plnění v případě vzniku požáru, pokud by se zjistilo že požár vznikl od nedopalku...

Co na to říct? Opravdu je to tak těžké dodržovat alespoň elementární pravidla?
S pozdravem - Jan Líkař -
Martin
Příspěvky: 25
Registrován: 30 čer 2008 15:08

Re: Zákaz kouření ve společných prostorách

Příspěvek od Martin »

To je sice hezké ale onomu pánovi je to zřejmě úplně fuk..dá se dělat něco jiného než si s ním "promluvit", asi nedá, že? :(
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz kouření ve společných prostorách

Příspěvek od LikarJ »

Já nevím. Několikrát jsem mu to již vytýkal, ale asi je "závislost" větší než ohled k ostatním. Všechno je to o sousedském soužití a respektování jeden druhého.

Možná by existovalo nějaké řešení po právní stránce, ale nejsem právník. Pokud se někomu podaří někde najít rozumné informace, jak toto řešit, byl bych jen rád.
S pozdravem - Jan Líkař -
Odpovědět