Platba záloh

Zde prosím napište dotazy, které chcete zodpovedět od Výboru. Na rozdíl on mailu zde zůstanou zachovány a přehledné i pro ostatní uživatele. Děkuji
Odpovědět
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Platba záloh

Příspěvek od Gi..Gi »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak tedy správně nyní postupovat s měsíčními zálohami plateb. Od ledna platím zvýšené zálohy podle nového evidenčního listu. Padlo zde doporučení, že to tak mám nechat. Ale když zaplatím více do fondu oprav a ostatních služeb, než někdo kdo to neřeší a nadále platí po staru, tak mi to bude ve vyúčtování vráceno, nebo to mám stopnout a platit podle starého evidenčního listu ? Děkuji . Schurr
tomas.himl
Příspěvky: 25
Registrován: 31 led 2008 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba záloh

Příspěvek od tomas.himl »

Je třeba rozlišit:

1) Zálohy na služby (zúčtovatelné) - zde je teoreticky jedno, kolik měsíčně platíte, pořád se Vám to započte s ročními náklady (teplo, voda, ostatní služby)

2) Fond oprav - ten se nevyúčtovává - zde platba navýšené částky (o dvě koruny na metr čtvereční) by měl být nějak kompenzována.

Asi by výbor / správce měl zaslat co nejdříve vlastníkům emailem informaci, že aktuálně platí pořád předchozí předpisy - aby od února už všichni platili správně.

Tomáš Himl
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Platba záloh

Příspěvek od Gi..Gi »

Dobře, nastavím od února zpět platby podle předchozího evidenčního listu. Doufám, že pak nebudu mít žádné problémy. Děkuji za odpověď. Schurr
tomas.himl
Příspěvky: 25
Registrován: 31 led 2008 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba záloh

Příspěvek od tomas.himl »

Já nejsem členem výboru, berte to prosím jenom jako názor. TH
vladimir.holly
Příspěvky: 36
Registrován: 03 lis 2008 14:22

Re: Platba záloh

Příspěvek od vladimir.holly »

Dobrý deň,

oznámenie, že výsledky hlasovania per rolam nepovažujeme za platné bude zaslané v najbližších dňoch emailom všetkým vlastníkom.
Bude tam tiež informácia, respektíve doporučenie ako postupovať v súvislosti s platbami záloh.
Jedná sa o to, že aj keď hlasovanie, ktoré obsahovalo bod o zvýšení záloh je neplatné přesto z důvodu zvýšených cen energii doporučujeme zvýšit si zálohy za energie a služby dle zaslaných evidenčních listů, aby dům měl prostředky na úhradu pravidelných plateb dodavatelům energii (hlavně PRE, Pražská teplárenská a vodárny) a vlastníkům nevznikl značný nedoplatek ve vyúčtování. Orientačne sa dá predpokladať, že u vlastníkov, ktorí si dobrovoľne nezvýšia mesačné zálohy vznikne nedoplatok približne rovný rozdielu medzi sumou na pôvodnom a novom(doporučujúcom) evidenčnom liste x 12. Presná čiastka záleží od skutočnej spotreby v priebehu roka.
Zvýšená platba do FO je tiež neplatná. Kompenzácia bude realizovaná vo vyúčtovaní. Či už vrátením preplatku, alebo ponížením prípadného nedoplatku.

Výbor tiež zvolá nové zhromaždenie tak, aby prebehlo začiatkom jari, kde sa bude aj o uvedených bodoch opakovane hlasovať. Presný termín zhromaždenia bude oznámený včas v pozvánke.

S pozdravom,
Vladimír Hollý
m.kratky
Příspěvky: 109
Registrován: 17 črc 2008 11:36

Re: Platba záloh

Příspěvek od m.kratky »

Dnes jsem volal do IKONu (p. Kocourkové) , abych si navýšil platby záloh , když hlasování není platné , abych neměl velký nedoplatek při vyúčtování (než se vše vyřeší ) .
Bylo mi řečeno , že to nelze a hlasování je platné , dokud prý nepředložíme vyjádření soudu o zneplatnění hlasování .
vladimir.holly
Příspěvky: 36
Registrován: 03 lis 2008 14:22

Re: Platba záloh

Příspěvek od vladimir.holly »

Ano, viem o jej stanovisku. S pani Kocourkovou to riešime.
m.kratky
Příspěvky: 109
Registrován: 17 črc 2008 11:36

Re: Platba záloh

Příspěvek od m.kratky »

Stanovisko p. Kocourkové bylo správné , jelikož od výboru nedostala vůbec žádné nové oficiální informace.
Odpovědět