Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Dulezite informace a dokumenty ke stazeni
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od LikarJ »

Vážení vlastníci,
od 1.1.2010 se mění čislo účtu SVJ, kam zasíláte zálohy na služby a to na:

číslo účtu: 233839608 , kód banky: 0300 - ČSOB

Prosím, nezapoměňte si tedy nastavit trvalé příkazy k platbám tak, aby již zálohy na měsíc leden 2010 dorazily na nový účet SVJ.

Jelikož se budou zároveň měnit i variabilní symboly (VS) plateb záloh a navíc budou zálohy na bytové jednotky a na garážová stání nově rozděleny a tedy i hrazeny každá zvlášť, vždy s patřičným VS, bude Vám Správcem zaslán nový evidenční list k jednotkám, které vlastníte, s vyznačenm nového čísla účtu i nového variabilního symbolu.

Děkuji za pochopení.
S pozdravem - Jan Líkař -
libushorak
Příspěvky: 8
Registrován: 21 čer 2009 09:00

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od libushorak »

Pane Líkaři, doufám že, nám bude zaslán nový evidenční list na adresu trvalého bydliště a ne jen vhozen do schránky. Trvalé bydliště máme na jině adrese, mimo Prahu. Děkuji za odpověď. Horáková Libuše
rovenskar
Příspěvky: 46
Registrován: 29 lis 2007 20:10

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od rovenskar »

Dobrý den. Žádám o zaslání nových předpisů DOPORUČENĚ na adresu trvalého bydliště. Dále požaduji platit za byt i garážové stání pouze jednou, odmítám rozdělení na dvě platby.
Rovenská
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od LikarJ »

Samozžejmě, že budou evidenční listy rozesílány doporučeně - to jsem předpokládal, že po minulé zkušenosti se Servis 58 jasně vlastníci pochopili.

Proč jsou platby za BJ a GS rozdělené je jednoduché - protože je každá jednotka opatřena vlastním VS pro jednoznačnou edentifikaci plateb záloh. Zkrátka, pokud je někdo vlastníkem několika jednotek v domě, dostane evidenční listy na každou z nich a má dle Stanov povinnosti platit měsíčně zálohy na každou vlastněnou jednotku (nebo její podíl dle PV). Takhle jsou prostě stanovena pravidla a nechápu, kde je problém je akceptovat a dodržovat.

Nebo ať mi pak někdo vysvětlí, jak chce v případě několika vlastněných jednotek jedním vlastníkem, kdy uhradí "nějakou" zálohu, která však nekoresponduje se součty na předpisech, rozhodnout, za kterou z vlastněných jednotek ve skutečnosti nezaplatil? A jak má pak správce určit, kde přesně vzniká dluh a kde si majitel jen "předplatil" zálohy dopředu? Rozdělením plateb je jednoznačně určeno, za jakou jednotku je placeno a za kterou ne. Zjednodušuje se tím značně evidence a i konečné vymáhání dluhů na zálohách.

Mimochodem - pokud by mělo vadit to, že za každou z plateb odesílatel své bance uhradí poplatek za zůčtovanou položku - lze dnes na trhu najít takové produkty, kde se za odesílání plateb z účtu nehradí "manipulační poplatek".
S pozdravem - Jan Líkař -
rovenskar
Příspěvky: 46
Registrován: 29 lis 2007 20:10

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od rovenskar »

Dobrý den.
Svou povinnost platit měsíčně zálohy jsem vždy plnila a budu plnit, pravidla hodlám dodržovat. Tímto Vám sděluji, že od ledna 2010 budu hradit předepsané zálohy na byt a garážové stání pod VS bytu, v součtu dvou plateb přesně daném předpisem. Mám zadaný trvalý příkaz, bude odcházet vždy stejná platba. Mimochodem, pokud bych měla volit bankovní produkty podle účtu SVJ, to opravdu nechci. Mám jednu banku osm let, jsem dlouhodobý klient a nehodlám na tom nic měnit.
Rovenská
admin
Administrátor
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2007 11:36

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od admin »

V tom ti asi Renato nemuze nikdo branit, ale ja jsem byl o to same pozadan Servisem58, pote co jsem koupil garazove stani. Takze to zadna novinka neni. Taky se mi to zdalo divne a zbytecne, nicmene jsem se prizpusobil.
Platba pod spatnym variabilnim symbolem se asi nesparuje automaticky, ale kdyz to oznamis primo IKONu, oni se s tim prece nejak poperou. Ja bych z toho teda vedu nedelal a tvuj pozadavek naprosto chapu, i kdyz ja jim praci ulehcim zasilanim plateb dvou. ;)
Dan
rovenskar
Příspěvky: 46
Registrován: 29 lis 2007 20:10

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od rovenskar »

Koukám, že to Servis 58 chtěl pokaždé jinak. Já jsem mu platila za byt i stání jednou platbou...
pavla.hanuskova
Příspěvky: 55
Registrován: 05 úno 2008 21:19

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od pavla.hanuskova »

Dobry den,

rovnez jsme od pocatku zasilali vse jednou platbou a ani ted to nehodlame menit a i nadale budeme zasilat jednu platbu mesicne pro byt i garazova stani pod VS bytu.
Navic az do ted, aspon v nasem pripade - byly predpisy za garaz "prevedeny" do predpisu za byt a ten za garaz byl tim "vynulovan" - nevidim jediny duvod, proc by tato praxe nemohla byt zachovana?

Hanuskovi
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od Tomas Skopal »

Dobry den,

ja zase nevidim nic nelogickeho na tom, co rika pan Likar, resp. Ikon. Kdyz nekdo vlastni 2 nezavisle nemovitosti, ktere lze vlastnit a samozrejme i prodat samotatne (byt, garaz), tak je naprosto logicke, ze se oddeli platby za obe nemovitosti. Predejde se tak samozrejme spouste nedorozumeni - co kdyz vlastnik neplatic proda garaz, platil za garaz a dluzi za byt, nebo naopak? Doporucil bych dotcenym prekonat lenost a obe zalohy platit oddelene.

S pozdravem,

Tomas Skopal
pavla.hanuskova
Příspěvky: 55
Registrován: 05 úno 2008 21:19

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od pavla.hanuskova »

opravdu s vami nesouhlasim - vam mozna oddeleni plateb prijde logicke; mne zase prijde logicka konsolidace plateb.
a nejde o lenost; jedine snad o lenost na strane spravce
a pochopitelne jde i o to, ze s vice platbami souvisi vyssi poplatky.. (at uz na trhu existuji produkty jake chteji)
a pokud jde o pripadne vymahani - tak co si budeme povidat - ono to rozdeleni stejne moc nepomuze
PH
Odpovědět