Společná anténa

Zde prosím napište dotazy, které chcete zodpovedět od Výboru. Na rozdíl on mailu zde zůstanou zachovány a přehledné i pro ostatní uživatele. Děkuji
Odpovědět
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Společná anténa

Příspěvek od Gi..Gi »

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,zda se neuvažuje o vybudování společné antény ze satelitem Skylink ? Byla by to určitě lepší varianta,než když si každý byt montuje na balkony talíře pro příjem Skylinku. O této variantě bohužel taky uvažuji....Děkuji . Schurr
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Společná anténa

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,
v rámci možnosti vybudovat gigabitový rozvod intrnetu po domě se nabízí možnost provozovat klasickou IP TV.

Co se týká klasického koax rozvodu pro TV v domě, tak dnes už je koax vedení, které využívá UPC plně v majetku SVJ. Tady by byla možnost jej využít i pro rozvod vlastní společně TV. Ti, co by využívali společnou TV, by ale přišli o možnost mít internet od UPC. Pak by nezbylo nic jiného než ještě natáhnout další koax rozvod po domě.

Zatím mě nenapadá žádná další varianta.
S pozdravem - Jan Líkař -
Rudolf Duda
Příspěvky: 15
Registrován: 11 lis 2010 00:18

Re: Společná anténa

Příspěvek od Rudolf Duda »

Dobrý den,

chtěl bych se připojit k vybudování společného satelitu, i vzhledem k tomu, že když se podívám na dům, tak ze strany parkoviště jsou satelity jenom v horních patrech a nejsem si jist jestli vůbec ve 4. a nižším patře lze satelit správně nasměrovat.
Osobně mi ztráta UPC internetu vůbec nevadí.
Ďuďa
petrm
Příspěvky: 58
Registrován: 30 led 2008 23:17

Re: Společná anténa

Příspěvek od petrm »

Dobrý den,
Rozlišoval bych mezi společnou anténou a společným satelitem. Vybudování společné antény by nemuselo být myslím nákladnou investicí, u společného satelitu si dle toho co jsem přečetl nejsem jist.

...

K budování ethernetového rovodu a společné televizní antény:

Sousední dům v Terezínské ulici, má pro zájemce vybudován ethernetový rozvod od společnosti CZ-NET a dále společnou anténu jenž svedl do krabice vedle UPC. Každý si tak může vybrat jestli bude mít kabelovou televizi a internet od UPC či zvolí internet po ethernetu od CZ-NET a do uvolněného koaxu si nechá pustit zdarma společnou anténu.

Nový dům v Kytlické (dům na místě parkoviště k zastávce Letňanská) má situaci ideální. V domě již rozvody telefonní, koax, ale i ethernet byly od Skansky přichystané. Lidé si tak mohou vybrat a kombinovat televizi, či internet od O2 (telefonní přípojka), UPC, RychlýDrát, Jablonka a navíc mají i společnou anténu ... pouhým přepojením v rozvodné místnosti.

pm
Odpovědět