Praskající zdi v bytě

Diskuse k chodu domu. Nápady, návrhy, co kde vylepšit a co změnit.
Odpovědět
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Praskající zdi v bytě

Příspěvek od Gi..Gi »

Chtěl jsem se zeptat,jestli taky někomu neustále dochází k praskání omítek ve vyzděných částech bytu ? To,že mi okolo oken pomalu odpadávájí rohy už jsem strávil,ale včera jsem našel v kunbálu na zdi,která je součástí výtahové šachty u stopu prasklinu tak 1 metr dlouhou a to mě vážně až vylekalo.... Schurr . :?
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskající zdi v bytě

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,

co se týká prasklin, tak mám v bytě v 5.patře pouze dva druhy:
  • vlásečnicové trhliny na sádrokartonových stěnách - ale to se dá vymalováním zakrát
  • trhliny ve spárování dlažby na přechodu podlaha-zeď, ale to mám jen v jednom místě, v zadní části komory, asi v délce 50cm
Jinak nikde nic dalšího nemám. Vyzděné části v obýváku a kolem stoupaček jsou v pořádku, stejně jako napojení na nosné zdi uvnitř bytu.
S pozdravem - Jan Líkař -
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Praskající zdi v bytě

Příspěvek od Gi..Gi »

Tak se podívejte co se děje u nás :cry: .... Toto se děje v kunbálu,jde o betonovou stěnu ....
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskající zdi v bytě

Příspěvek od LikarJ »

No, vypadá to tedy "moc pěkně". Zkusím zjistit, jestli by to šlo řešit přes pojišťovnu z pojištění domu. V nejhorším případě by se to asi mohlo řešit jako oprava (pokud je to na nosných zdech domu, nikoliv na sádrokartonových příčkách v bytě) společné části domu, financovaná z fondu oprav.

Možná by stálo i za to, kdyby se ozvali případní další vlastníci, kterým v bytě praskají zdi - že by se na to třeba během léta sjednala stavební forma a dala by to do pořádku všude.

Problém je v tom, že dům jako takový už je několik let po záruce a těžko sedání stavby a trhliny ve zdech uhrajeme na skrytou vadu - tomu se bude bránit Skanska zuby-nehty. :-(
S pozdravem - Jan Líkař -
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Praskající zdi v bytě

Příspěvek od Gi..Gi »

Moc děkuji za ochotu,byl bych moc rád,pokud by se to některým Vámi navrhovaným způsobem dalo opravit. Vypadá to vážně hrozně....Je to nosná betonová příčka,hned za ní je výtahová šachta. Děkuji. Schurr .
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskající zdi v bytě

Příspěvek od LikarJ »

Trochu je teď problém v tom, že SVJ nemá funkční výbor, takže Vám nemohu nic konkrétního slíbit. Ale to doufám, že se výbor zvolí na připravovaném shromážděním a bude možno dál problém s praskajícími zdmi řešit.

Poprosil bych Vás tedy ještě o chvilku trpělivosti a snad se to vyřeší tak, aby nejpozději během léta byly zdi opraveny. Každopádně, kdyby s to nějakým rapidním způsobem zhoršovalo, dejte hned vědět.
S pozdravem - Jan Líkař -
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Praskající zdi v bytě

Příspěvek od Gi..Gi »

Dobře . Přeji hezký den. Schurr
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Praskající zdi v bytě

Příspěvek od Gi..Gi »

Kontakt na nás ohledně oprav: Gunther@email.cz . Poprosím Vás o včasné zdělení datumu oprav,abychom si mohli včas nahlásit dovolenou. Děkuji. Schurr
Naposledy upravil(a) Gi..Gi dne 26 úno 2015 17:40, celkem upraveno 2 x.
PetraVlissingenska
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2015 14:52
Bydliště: Hádejte, kde bydlím.
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskající zdi v bytě

Příspěvek od PetraVlissingenska »

Zkontrolovala jsem to a u nás je zeď v pohodě.
Velká čínská zeď přetrvala věky.
Odpovědět