Orosená okna v bytě

Toto fórum je určeno k ohlašování závad ve společných prostorách domu ale jen jako INFORMATIVNÍ
Závady nejsou přeposílány, neboť ten si to nepřeje[/b]
Pravidla fóra
Zde zadané závady nejsou automaticky přeposílány na mailovou adresu Správce. Vlastníci tak už nemohou snadno zjistit, zda je která závada již hlášena. Kontaktujte přímo správce (Richard Moucha moucha@ikon.cz 777 757 480 ).
Odpovědět
Simona Dobiasova
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2010 14:33

Orosená okna v bytě

Příspěvek od Simona Dobiasova »

V bytě 2+kk se nám celou zimu hodně rosí okna a voda stéká na parapety a často i po zdi. Prosím máte někdo podobnou zkušenost? Hodně větráme, intenzivně topíme, abychom rosení omezili, ale nic nepomáhá. Děkuji.
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Orosená okna v bytě

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,

zkuste si měřit dlouhodobě vlhkost v bytě a současně i venkovní vlhkost.

Ačkoliv máme doma dvě malé děti a tedy se skoro každý den se prere (a suší) prádlo, každý den se vaří, děcka se každý den koupou, dospělí sprchují - vlhkost v bytě nepřekračuje 55% (a to je nyní venkovní vlhkost koelm 90%). Orošení oken se projevuje pouze při venkokovní teplotě pod -5 stupňů a to jemným zhriba 2 cm vysokým orosením dolní části oken. Žádné stýkání vody z oken a nebo jejich permanetní orosení za poslední 3 roky nepozorujeme.

Větráme také intenzivně, topíme normálně, odvětrávání z koupelny a wc máme nastavené tak, jak jej nastavila na počátku Skanska, v kuchybi máme digestoř.
S pozdravem - Jan Líkař -
hauzner
Příspěvky: 48
Registrován: 24 lis 2007 12:07

Re: Orosená okna v bytě

Příspěvek od hauzner »

Velice zvlastni, jestli nesusite zrovna pod okny tunu mokreho pradla. Podle mne to vesti nejaky zasadnejsi problem. Mne se v zadnem byte nic podobneho neobjevilo.
Simona Dobiasova
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2010 14:33

Re: Orosená okna v bytě

Příspěvek od Simona Dobiasova »

Tuny prádla opravdu nesušíme :-). Stačí, abychom 1 den nechali topení zapnuté na min a voda je i na dřevěné podlaze, na které zůstaly skvrny (doufám, že to časem uschne). Je to o to zvláštnější, že se nadměrné rosení objevilo až letos, předchozí zimy ne. Už jsem kontaktovala firmu, která vyrábí a instaluje plastová okna, uvidíme, co na to řeknou.
alena.jaskova
Příspěvky: 83
Registrován: 26 lis 2007 11:25

Re: Orosená okna v bytě

Příspěvek od alena.jaskova »

Na proseku mi to také nikdy nedělalo, ale teď v novém bytě také od Skansky jsem měla stejný problém - louže vody každý den.
Pomohlo mi nechat přes den otevřené dveře do koupelny a na záchod se zapnutým ventilátorem na maximum (nám neběží neustále, jako na Proseku, ale můžeme ho sami zapnout a vypnout). problém mi to vyřešilo na 100 %.
Zkuste tedy taky nechat otevřené dveře k ventilátoru (někdo radí i nechat běžet digestoř, ale to už nechám na vašem uvážení...), snad to pomůže.
Simona Dobiasova
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2010 14:33

Re: Orosená okna v bytě

Příspěvek od Simona Dobiasova »

Zkusila jsem podle rady větrat přes koupelnu, tj. nechávat otevřené dveře od koupelny. U nás to bohužel nefungovalo, louže na parapetech a zemi se tvoří každý den, když je větší zima. "Okenář" tvrdí, že je to nekvalitními okny, která z jeho pohledu ani nesplňují podmínky na plastová okna. Prý nám Skanska dala nekvalitní okna, která za pár let odejdou a prý se to musí dít i u jiných bytů. Vzhledem k tomu, že se mi s tímto problémem nikdo jiný neozval, se mi to moc nezdá.
Odpovědět