Natření kovových konstrukcí (balkony,parapety)

Zde prosím napište dotazy, které chcete zodpovedět od Výboru. Na rozdíl on mailu zde zůstanou zachovány a přehledné i pro ostatní uživatele. Děkuji
Odpovědět
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Natření kovových konstrukcí (balkony,parapety)

Příspěvek od Gi..Gi »

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat proč máte v plánu natírat zábradlí a venkovní parapety na našem domě ? Myslel jsem si,že jsou vyrobeny z nereznoucího materiálu,který není trěba natírat proti korozi . Schurr
urbansky
Příspěvky: 20
Registrován: 31 led 2008 09:43

Re: Natření kovových konstrukcí (balkony,parapety)

Příspěvek od urbansky »

souhlasím s Vámi, zábradlí i parapety jsou z pozinku. Nátěr mi příjde zbytečný po 5-ti letech.
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Natření kovových konstrukcí (balkony,parapety)

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,
přesně tak, je to žárově pozinkované. Přesto bylo Skanskou doporučeno tyto konstrukce po cca 5 letech ošetřit nátěrem - proto se to projednává ve výboru a snažíme se zjistit, co by to stálo.
S pozdravem - Jan Líkař -
m.kratky
Příspěvky: 109
Registrován: 17 črc 2008 11:36

Re: Natření kovových konstrukcí (balkony,parapety)

Příspěvek od m.kratky »

Také se mi zdá zbytečné, vzhledem k dlouhé životnosti žárově zinkované oceli opatřovat konstrukce nátěrem .
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Natření kovových konstrukcí (balkony,parapety)

Příspěvek od LikarJ »

Prolém je v tom, že když už se objeví někde rez, tak už je pozdě a moc to zachránit nepůjde - chce to prevenci ještě než to začne reznout. Rozhodně se to nebude dělat letos, to v plánu není, ale jde o to si zjistit, kolik nás to bude stát a mít představu o ceně a náročnosti provedení prací.

Další otázkou jsou třeba rezivějící šrouby, které drží desky upevněné na zábradlí na balkónech - tohle je problém zásadnější. Jak šrouby povolí (ureznou), letí deska z balkónu dolů. A myslíte si, že bude každý tak uvědomělý, že si vymění všechny šrouby nejpozději příští rok sám? A co na pojišťovna, když je zanedbaná údržba? Pokud by se příští rok tedy natíraly kovové konstrukce, stejně by se desky sundavaly a tak by se rovnou vyměnily i ty šrouby za nové. Bylo by to při jednom - proto ten nápad s nátěrem.

A navíc se to týká i údržby dřevěných konstrukcí na terasách v 6. patře - ta stínící prkna už by bylo také potřeba ošetřit novým nátěrem, jinak se zničí - ale zase - myslíte si, že si to udělají majitelé bytů s terasami sami?
S pozdravem - Jan Líkař -
Odpovědět