VZDUCHOTECHNIKA

Diskuse k chodu domu. Nápady, návrhy, co kde vylepšit a co změnit.
Odpovědět
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

VZDUCHOTECHNIKA

Příspěvek od Gi..Gi »

Dobrý den,konečně jsem se dočetl,že by se měl snižovat výkon větráku v bytě . Ten neustálej hukot je naprosto nesnesitelnej ! Chtěl jsem se zeptat,kdy se konečně dočkám snížení výkonu té vzduchotechniky.... na jednotřetinový výkon. Děkuji .
m.kratky
Příspěvky: 109
Registrován: 17 črc 2008 11:36

Re: VZDUCHOTECHNIKA

Příspěvek od m.kratky »

Tato ventilace je náhodou dobrá věc - ventiluje nejen vzduch v koupelně a na záchodě ale i v celém bytě .V případě špatné funkce ventilace hrozí vlhnutí zdiva (plíseň ) zvláště v koupelnách ,protože jinak nelze páry v koupelně odvětrat .Tak hlučná se mi tato ventilace nezdá ,problém je však v tom ,že někteří neodborně zasahují do nastavení výustků v jednotlivých bytech .
Do tohoto domu jsme se nastěhovali mezi prvníma a ventilace byla relativně tichá až s přibývajícími nájemníky se hlučnost zvyšovala , proto si myslím , že nájemníci ventilaci "seřizovali" nebo ucpávali a tím se zvýšil průtok vzduchu v ostatních bytech a tím i hlučnost .
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: VZDUCHOTECHNIKA

Příspěvek od Tomas Skopal »

m.kratky píše:Tato ventilace je náhodou dobrá věc - ventiluje nejen vzduch v koupelně a na záchodě ale i v celém bytě .V případě špatné funkce ventilace hrozí vlhnutí zdiva (plíseň ) zvláště v koupelnách ,protože jinak nelze páry v koupelně odvětrat .Tak hlučná se mi tato ventilace nezdá ,problém je však v tom ,že někteří neodborně zasahují do nastavení výustků v jednotlivých bytech .
Do tohoto domu jsme se nastěhovali mezi prvníma a ventilace byla relativně tichá až s přibývajícími nájemníky se hlučnost zvyšovala , proto si myslím , že nájemníci ventilaci "seřizovali" nebo ucpávali a tím se zvýšil průtok vzduchu v ostatních bytech a tím i hlučnost .
presne tak, mne taky vetrani vyhovuje... spis nez snizovat vykon kvuli hluku by stalo za to vymenit/upravit hlavice ve vyusteni odvodu... to, ze to piska a huci je hlavne tim, ze ta hlavice ma ostre hrany, kdyby byla hladka, nedelalo by to vubec hluk
petrm
Příspěvky: 58
Registrován: 30 led 2008 23:17

Re: VZDUCHOTECHNIKA

Příspěvek od petrm »

Tomas Skopal píše:
m.kratky píše:Tato ventilace je náhodou dobrá věc - ventiluje nejen vzduch v koupelně a na záchodě ale i v celém bytě .V případě špatné funkce ventilace hrozí vlhnutí zdiva (plíseň ) zvláště v koupelnách ,protože jinak nelze páry v koupelně odvětrat .Tak hlučná se mi tato ventilace nezdá ,problém je však v tom ,že někteří neodborně zasahují do nastavení výustků v jednotlivých bytech .
Do tohoto domu jsme se nastěhovali mezi prvníma a ventilace byla relativně tichá až s přibývajícími nájemníky se hlučnost zvyšovala , proto si myslím , že nájemníci ventilaci "seřizovali" nebo ucpávali a tím se zvýšil průtok vzduchu v ostatních bytech a tím i hlučnost .
presne tak, mne taky vetrani vyhovuje... spis nez snizovat vykon kvuli hluku by stalo za to vymenit/upravit hlavice ve vyusteni odvodu... to, ze to piska a huci je hlavne tim, ze ta hlavice ma ostre hrany, kdyby byla hladka, nedelalo by to vubec hluk
Pokud by šlo pouze o hluk potvrzuji, že hlavice se dají vyměnit (upravit) tak, aby byly nehlučné a stále byla zachována funkčnost vzduchotechniky (odvětrávání).
alena.jaskova
Příspěvky: 83
Registrován: 26 lis 2007 11:25

Re: VZDUCHOTECHNIKA

Příspěvek od alena.jaskova »

a můžete sem dát třeba link na konkrétní model, který máte a je nehlučný? nebo jak a kde ho seženu.
děkuju.
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: VZDUCHOTECHNIKA

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,
problém vzduchotechniky byl probírán na poslední schůzi schromáždění vlastníků a v současnosti byly výboru SVJ předloženy nabídky na úpravu (regulaci) výkonu motorů vzduchotechniky (tak, jak je to upraveno v domě "B") a celá záležitost bude projednána na nejbližší schůzi výboru SVJ (konec ledna 2009). Po regulaci vzduchotechniky na domě "B" nedošlo k žádnému zhoršení kvality ani vlhkosti vzduchu v bytech a tedy není problém tuto regulaci provést i u nás.

Pokud bude výborem SVJ odsouhlaseno, mělo by se snížení výkonu vzduchotechniky realizovat v nejbližším možném termínu - předpokládám únor/březen 2009.
S pozdravem - Jan Líkař -
Citterbergova
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2008 23:13

Re: VZDUCHOTECHNIKA

Příspěvek od Citterbergova »

Dobrý den, tak po nějaké době klidu tu máme zase "exces". Nevím, jak v jiných bytech, ale večer jsem opět zaznamenala výrazně vyšší hladinu hluku jak v koupelně, tak na WC. Měnilo se nějaké nastavení, nebo se "v tom zase někdo vrtal" v bytech a došlo ke změně z tohoto důvodu?
Děkuji
Citterbergová
Odpovědět