Nový poskytovatel internetu v domě - CentroNet

Dulezite informace a dokumenty ke stazeni
petrm
Příspěvky: 58
Registrován: 30 led 2008 23:17

Re: Nový poskytovatel internetu v domě - CentroNet

Příspěvek od petrm »

Budování vlastního rozvodu, který by se pronajímal různým poskytovatelům je myslím nereálná varianta. Aby mohl dodavatel garantovat poskytovaní svých služeb není myslitelné, aby mu do cesty vstoupil nějaký další subjekt (v tomto případě naše SVJ) s vlastní částí infrastruktury či dokonce aktivních prvků ... ono to nebude asi ani technicky možné (minimálně aktivní prvky by musel mít každý dodavatel vlastní).

pm
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový poskytovatel internetu v domě - CentroNet

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,

s tím vlastním rozvodem je to naopak asi ta nejlepší varianta - vždyť i stávající rozvod UPC po domě je náš, a ne UPC. To jej pouze využívá k distribuci signálu.

Pokud nebude rozvod náš, tak nic nedonutí poskytovatele, aby s každým novým zákazníkem po domě nenatahoval další kabel - rozhodně nehodlají vše vybudovat najednou - to se jim prostě nevyplatí. Budou vždy k novému zákazníkovi tahat nový kabel. Takže nás čeká každou chvíli vrtání po chodbách, rozdělávání lišt a požárních ucpávek mezi patry...

Jinak mluvil jsem s Centronetem - vybudování páteřní sítě mezi domy po Novém Proseku vidí reálně nejdříve na 2Q 2012, dříve rozhodně ne.

Osobně bych doporučoval dávat si pozor na agregaci v síti poskytovatele - vede to pak k tomu, že sice platíte za rychlý internet, ve skutečnosti ale dostáváte třeba jen polovinu zaplacené rychlosti. To třeba u UPC není, vždy mám plnou rychlost, jakou si platím.

Možná jen pro zajímavost - něco málo o Centronet-u a něco málo o CZNet-u.
S pozdravem - Jan Líkař -
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový poskytovatel internetu v domě - CentroNet

Příspěvek od LikarJ »

A když už jsem zmínil UPC - tak pro zajímavost asi tolik, že od 1.5.2012 budou navyšovat rychlosti internetu a rozšiřovat televizi - více zde.
S pozdravem - Jan Líkař -
petrm
Příspěvky: 58
Registrován: 30 led 2008 23:17

Re: Nový poskytovatel internetu v domě - CentroNet

Příspěvek od petrm »

LikarJ píše:A když už jsem zmínil UPC - tak pro zajímavost asi tolik, že od 1.5.2012 budou navyšovat rychlosti internetu a rozšiřovat televizi - více zde.
Dobrý den,
Možná špatně koukám, ale já vidím především zrušený (a ještě nedávno nabízený) tarif 10Mbit/s v roční akci za 299,- a nově je tak možná volba buď jen:

za 250,- ... 2Mbit/s

nebo

za 550,- ... 30Mbit/s

Hodně záleží jakou optikou se na to člověk kouká. Druhý operátor by byl v domě dle mého jen ku prospěchu ;)
pm

ps: Nezapomínejme na pronájmy modemů, apod.
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový poskytovatel internetu v domě - CentroNet

Příspěvek od LikarJ »

Jasně že jde o úhel pohledu - ale nesrovnávejme "akční" nabídky. To se dá pouze v případě, že jsem nový zákazník, který se teprve rozhoduje a nebo pokud si "vyběhám" nějakou retenční nabídku. Za normálních podmínek většina na "akci" nedosáhne.

Mě šlo spíše o to, že od 1.5.2012 budou mít u UPC stávající lidi povýšenou rychlost, takže pokud měl někdo 10/1 za 499 Kč, bude mít 30/1 za 499 Kč. Bez agregace. A modem je za 1Kč normálně. A to včetně DPH. Pokud budeme srovnávat "akční" nabídky - tak bych to odhadoval 30/1 za 299 Kč minimálně na 4 měsíce, pak ze 499 Kč (při upsání se na 2 roky) včetně DPH. Otázkou pak je, jestli dokáže jiný operátor nabídnou stejné služby levněji - a tady pozor na agregaci.

Jak jsem již zmiňoval, nebráním se dalším operátorům v domě, jen je to o lidech, co hodlají akceptovat. A zatím je to tak, že výbor nehodlá akceptovat to, že si každý operátor bude tahat po domě kabely a dělat lišty jak se mu bude chtít. Protože pokud bude další operátor budovat ze svého i rozvody, rozhodně si na ně dá exklusivitu a nikoho dalšího do nich nepustí - a nedělejme si iluze, že to tak nebude. Viz konečně končící exkluzivita UPC na rozvody v domě a nebo návrh smlouvy s Centronetem, kdy si vyhrazují právo na neznemožňování podnikatelkého záměru v jimi vybudované infrastruktuře. I v okolních domech se proto rozhodli si rozvody udělat jednorázově za vlastní peníze a plnohodnotně je vlastnit - teprve pak do nich pouštět operátory (za úplatu). Je třeba zajímavé i to, že ačkoliv jsme požádali všechny zájemce, kteří chtějí v domě nabízet internet, o rámcovou cenovou nabídku na provedení rozvodu po domě, zatím (je to více jak 14 dní a už jsem to i urgoval) nic nedorazilo. Všichni by chtěli v domě dělat "byznys s telekomunikacemi", ale pokud to znamená proto něco udělat navíc (připravit nabídku na zasíťování objektu), tak to se jim najednou nějak nechce.

Nadruhou stranu - pokud někdo v domě chce levnější internet nebo TV než co nabízí UPC, určitě už si řešení nalezl.

Zkrátka je potřeba vždy zvážit všechna pro a proti.
S pozdravem - Jan Líkař -
petrm
Příspěvky: 58
Registrován: 30 led 2008 23:17

Re: Nový poskytovatel internetu v domě - CentroNet

Příspěvek od petrm »

Získání retenční nabídky (libovolného dodavatele služeb) není nic složitého ...
Stále si ale myslím, že dotažení druhého kabelu, byť případně opět monopolního dodavatele, by bylo ku prospěchu.

Lépe volit ze dvou "monopolů" než pouze z jednoho ...

Pokud se týče budování lišt/rozvodu na chodbě považuji to za akceptovatelné. Případnou estetickou stránku bohatě nahradí finanční úspora (a zhodnocení bytu) každého z nás.

pm

ps1: Minimálně některé faktury od (1.5) od UPC nově zahrnují pronájem modemu tj. +49 Kč/měsíčně.
ps2: Nabídky/projekt na vybudování infrastruktury ve vlastnictví SVJ také padly?
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Nový poskytovatel internetu v domě - CentroNet

Příspěvek od Gi..Gi »

Modem si můžete koupit do vlastnictví za 1299kč. a tím odpadnou měsíční poplatky za pronájem modemu .
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový poskytovatel internetu v domě - CentroNet

Příspěvek od LikarJ »

petrm píše:Získání retenční nabídky (libovolného dodavatele služeb) není nic složitého ...
Stále si ale myslím, že dotažení druhého kabelu, byť případně opět monopolního dodavatele, by bylo ku prospěchu.

Lépe volit ze dvou "monopolů" než pouze z jednoho ...
Souhlasím, proto se také jako výbor nebráníme vstupu dalších poskytovatelů - jen nám přijde zbytečné, aby si každy poskytovatel tahal vlastní kabely a stále se vrtal ve stoupačkách a v lištách v domě.
petrm píše:Pokud se týče budování lišt/rozvodu na chodbě považuji to za akceptovatelné. Případnou estetickou stránku bohatě nahradí finanční úspora (a zhodnocení bytu) každého z nás.
Ano, jen to musí trochu vypadat a hlavně je potřeba, aby se do list každou chvíli nelezlo - pak se to rychle poničí.
petrm píše:ps1: Minimálně některé faktury od (1.5) od UPC nově zahrnují pronájem modemu tj. +49 Kč/měsíčně.
Také jsem si toho všiml - asi cesta UPC, jak potichu hezky zdražit.
petrm píše:ps2: Nabídky/projekt na vybudování infrastruktury ve vlastnictví SVJ také padly?
Nikoliv, stále čekáme na dodání cenové nabídky - měla dorazit už začátkem května a i přes urgenci stále nic.
S pozdravem - Jan Líkař -
Milan Valis
Příspěvky: 192
Registrován: 22 bře 2008 21:59

Re: Nový poskytovatel internetu v domě - CentroNet

Příspěvek od Milan Valis »

petrm píše:
Pokud se týče budování lišt/rozvodu na chodbě považuji to za akceptovatelné. Případnou estetickou stránku bohatě nahradí finanční úspora (a zhodnocení bytu) každého z nás.
Celkem by mne zajimal nazor ostatnich majitelu a uzivatelu bytu v dome, zda by si do vlastniho domu provedli viditelnou instalaci liset/rozvodu po chodbach....

Osobne preferuji vyuziti stavajicich rozvodu, zejmena pokud jsou/brzy budou ve vlastnictvi SVJ.

M.V.
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Nový poskytovatel internetu v domě - CentroNet

Příspěvek od Tomas Skopal »

Ja jsem rozhodne proti listam, za chvili by barak vypadal jak hnusnej panelak z 80 let.... hodnotu domu y to snizilo
Odpovědět