Výměna klik

Zde prosím napište dotazy, které chcete zodpovedět od Výboru. Na rozdíl on mailu zde zůstanou zachovány a přehledné i pro ostatní uživatele. Děkuji
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna klik

Příspěvek od LikarJ »

Děkuji za připomenutí, optám se kolegy z výboru a dám vědět.
S pozdravem - Jan Líkař -
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Výměna klik

Příspěvek od Gi..Gi »

Tak co jste od kolegy zjistil ? Děkuji .Schurr
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna klik

Příspěvek od LikarJ »

On se mi kolega Kyzour zatím neozval. Nějakou dobu byl dlouhodobě nemocný, tak nevím jak na tom je aktuálně. Prosím tedy o trpělivost.
S pozdravem - Jan Líkař -
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Výměna klik

Příspěvek od Gi..Gi »

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jestli dojde k výměně klik u dveří do uličky k bytům a nahrazením za (koule) v domě 705/2 . Děkuji . Schurr
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Výměna klik

Příspěvek od Gi..Gi »

Dobrý den,dočkám se reakce na můj dotaz ohledně výměny již zmiňovaných klik ? Děkuji . Schurr
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna klik

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,
jak jsem již psal - kolega z výboru (p. Kyzour) se od podzimu 2012 neozval. Jde o to, že výměna klik za bezpečnostní kování RX 802 u 22 dveří v domě jen na materiálu vyjde minimálně na 20 tisíc Kč a k tomu ještě cena práce. Kolega Kyzour měl možnost tento typ kování pořídit za zlomek ceny. Bohužel dodavatel dodal kliky se spatnou roztečí, ačkoliv byly objednány s roztečí správnou. Byly tedy poslány zpět na výměnu za správný typ. V jaké je to fázi nyní ale netuším, protože mi p. Kyzour nereaguje na e-maily a telefon.

Zkuste tedy, prosím, ještě chvíli vydržet. Jakmile budu vědět, jak se věci mají, hned se to posune dál a necháme kliky přehodit. Šlo mi jen o to, že byla možnost ušetřit hodně velký peníz na nákupu matriálu. Nic jiného v tom není.

Děkuji za pochopení.
S pozdravem - Jan Líkař -
jcesky
Příspěvky: 15
Registrován: 13 lis 2009 18:24

Re: Výměna klik

Příspěvek od jcesky »

Dobrý den
Tak to je zajímavé, pan Kyzour nám asi umřel. Proč se s někým něco řeší, kdo se již půl roku neozval. Tady je opravdu něco špatně. Pokud někdo nereaguje max. měsíc je nutné tuto jednoduchou práci předat někomu jinému z výboru. Moc nevěřím tomu, že pořízení za zlomek ceny i s prací bude kvalitní.
Pane Líkař, má výbor z jiný části budovy nějaké jiné kontakty kde uvedený materiál výhodně pořídit? Můžeme využít již osvědčené firmy.

S pozdravem

Jiří Český
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna klik

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,

omlouvám se za pozdější reakci.

Věc se má tak, že p. Kyzour sehnal bezpečnostní kování RX 802 zcela zadarmo - pro SVJ by byl náklad pouze v práci za výměnu za stávající. Prakticky by to znamenalo úsporu 20 tisíc na ceně materiálu. Proto čekám na to, jak se podaří vyřešit výměnu špatně dodaných kusů. Nehledejme v tom nějakou nekvalitu apod.

Doplním k tomu ještě poznámku - před lety se výměna kliky za "kouli" řešila i u nás na patře. Tehdy se mi podařilo v "akci" sehnat RX802 za 350 Kč (tedy za 30% ceny). Domluvili jsm se na patře (7 bytů), že se na tom budeme každý podílet 50 Kč a já pak kliku ve svém volném čase a zcela bez nároku na odměnu za práci vyměnil. Prostě proto, že to byl i můj zájem, aby se do "naší" chodby nedostal někdo cizí (před tím o prázdninách vykradli na patře jeden z bytů).

Ale to je to, co pořád zmiňuji - že je to jen o lidech.


S pozdravem, J. Líkař
S pozdravem - Jan Líkař -
Milan Valis
Příspěvky: 192
Registrován: 22 bře 2008 21:59

Re: Výměna klik

Příspěvek od Milan Valis »

Zadam o informaci, kdy budou namontovany koule v celem dome a ne pouze v patem patre...

Dekuji

M.V.
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna klik

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,

k výměnám klik - s ohledem na to, že se k tomu začalo pár lidí vyjadřovat negativně, domluvili jsme se ve výboru, že celou věc ještě probereme na podzimním shromáždění.

U nás v 5.patře jsme to řešili před léty tak, že se na dveře do chodby vyvěsil papír s čísly bytů v chodbě a každý napsal, jestli s tím souhlasí a jestli se bude podílet na rozpočítání nákladů - všichni souhlasili a tak se kliky vyměnily, tehdy na náklady bytů v chodbě.

Pak se začalo mluvit o tom, že by se to mohlo udělat všude a teď se objevují odmítavé názory některých lidí, že přece nebudou ještě klíčem otevírat další dveře, apod.

Ale můžeme se domluvit tak, že pokud seženete vyjádření od sousedů u Vás v chodbě na patře, že s tím souhlasí, tak můžeme nechat vyměnit kliku prakticky hned. Tak jako se to udělalo před pár týdny na žádost lidí z chodby, kde bydlí p. Miřejovský, který zajistil podpisy svých sousedů.
S pozdravem - Jan Líkař -
Odpovědět