Evidenční listy

Dulezite informace a dokumenty ke stazeni
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Evidenční listy

Příspěvek od Tomas Skopal »

Dobry den,

evidencni list by rozhodne mel obsahovat nove cislo uctu, viz
viewtopic.php?f=10&t=208

a hlavne taky novy variabilni symbol

Takze pokud je evidencni list spatne, nechejte si ho prosim poslat znovu opraveny, at je to papirove v poradku

V halerovem zaokrouhlovanim bych nevidel problem (pokud nejde o vic)...

TS
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidenční listy

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,

pokud máte nějaké najasnosti, nesprávné údaje či dotazy kolem nových evidenčních listů - kontaktujte správce (IKON) na kontaktech uvedených na http://www.bechlinska.cz

Děkuji za pochopení.
S pozdravem - Jan Líkař -
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidenční listy

Příspěvek od LikarJ »

Co se týká zvýšení záloh kvůli výměně kalorimetrů, zkusím upřesnit některé informace.

1) Shromážděním bylo odsouhlaseno, že náklady na výměnu kalorimetrů a měřičů studené a teplé vody v roce 2010 budou hrazeny formou zvýšení záloh u bytových jednotek pro rok 2010 o předpokládanou částku (dle nabídky společnosti FPS) s tím, že ve vyúčtování za rok 2010 budou zohledněny skutečné náklady na tuto výměnu a to dle skutečně provedených prací a spotřeby materiálu v každé bytové jednotce. Z uvedeného vyplývá, že na výměnu kalorimetrů nelze použít finance z fondu oprav.

2) Správce tedy rozpočítal předpokládaný náklad dle spoluvlastnického podílu (větší byty mají většinou 5 měřičů, u malých jsou to pak častěji 3 měřiče), neboť není předem jasné, kolik budou pro konkrtétní jednotku skutečné náklady na výměnu. Zálohy se zúčtují oproti skutečnosti ve vyúčtování za rok 2010.

3) Dle toho, jak je mi znám stav stoupaček v některých bytech a přístup k měřičům TV a SV, bude výměna v některých jednotkách značně složitá a bude tedy generovat nějaké práce navíc. Tohle vše je potřeba zohlednit a z tohoto důvodu je i rozdělení záloh dle "velikosti" bytu jednodušší a jejich výše by tal měla reálněji reflektovat poměr nákladů.

4) Jelikož správce spravuje tisícovky BJ, jistě je použitý způsob rozpočítání záloh zevedeným a používaným způsobem a není potřeba na něm hledat nějaké závady. Navíc si myslím, že je lepší na zálohách vybrat radějí více, než aby pak ve vyúčtování každý ještě x-tisíc doplácel.
S pozdravem - Jan Líkař -
pemic
Příspěvky: 14
Registrován: 19 led 2008 14:29

Re: Evidenční listy

Příspěvek od pemic »

Dobrý den,
omlouvám se,že zase otravuju, nevím na koho se obrátit,už třetí den komunikuju s naším správcem(p.Kocourkovou a p.Liškovou,která má na starost naše evidenční listy)a stále nevím na který účet poslat peníze,zde na fóru je uveden nový účet u ČSOB a p.Lišková tvrdí,že č.ú. uvedené ve výpočtovém listu je v pořádku ,ale ten účet je u ČS.Doporučeně jsem list doposud nedostal.Paní Kocourková mi po telefonu 6.1 řekla ,že to dá do pořádku a dnes mi přišlo tohle:

Výpočtový list, který jsem vám poslala 5. 1. je v pořádku. SVJ Bechlínská má
bankovní účet 1971102389/0800. Předpis záloh na služby je pro váš nebyt
529,- Kč.

Lišková, IKON
----- Original Message -----
From: "Petr Petr" <pemic@seznam.cz>
To: <liskova@ikon.cz>
Sent: Thursday, January 07, 2010 10:02 AM
Subject: zadost o zaslani opraveneho ev.listu Bechlinska 705 Micek Petr
gar.stani 17


Dobrý den,
obdržel jsem od vás e-mailem výpočtový list na kterém je uvedeno špatné
číslo účtu,včera po telefonické domluvě s paní Kocourkovou mi bylo
přislíbeno,že mi bude poslán nový list se správnými údaji.Zatím jsem list
neobdržel ani doporučenou poštou.Pošlete mi prosím opravený výpočtový list
co nedříve abych mohl uhradit zálohy. Děkuji

Petr Míček
Naposledy upravil(a) pemic dne 07 led 2010 17:54, celkem upraveno 1 x.
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Evidenční listy

Příspěvek od Tomas Skopal »

Zdravím, mluvil jsem s paní Liškovou a řekl jí o novém účtu - ať si v tom udělají pořádek. Rozhodně platí nový účet u ČSOB.
pemic
Příspěvky: 14
Registrován: 19 led 2008 14:29

Re: Evidenční listy

Příspěvek od pemic »

Nakonec vše dopadlo dobře,p.Lišková si to vyjasnila a konečně poslala opravený výpočtový list. Díky P.M.
Milan Valis
Příspěvky: 192
Registrován: 22 bře 2008 21:59

Re: Evidenční listy

Příspěvek od Milan Valis »

Dekuji za vysvetleni a upresneni, ale vzhledem k uvedenemu vypoctu se mi zda nastaveni zaloh vysoke, prosim o zvazeni vyse teto zalohy pripadne zkraceni doby placeni na cca 10 mesicu.

M.V.
vladimir.holly píše:Dobry den,

k dotazom na ohladom navysenia polozky revize a servis.
Vacsina bytov ma jeden kalorimeter, 2 merace SV a 2 merace TUV.
Podla cenovej ponuky od spolocnosti FPS (spolocnost, ktora nam robi odpocty a rozuctovanie nakladov na teplo a vodu) je:
Cena za kalorimeter - vymena 4350Kc/byt + DPH, repasovanie 2450Kc/byt + DPH
cena za jeden novy merac SV, alebo TUV - 455Kc/byt + DPH

Tzn, ze jedna jednotka zaplati celkovo 6170Kc/byt + DPH alebo 4270Kc/byt + DPH (ak kalorimeter repasujeme), co odpoveda vypoctom pana Valisa.

Cielom je platit co najmenej, preto tam kde to bude mozne chceme kalorimetre repasovat. Odhadom to bude asi 20 novych a 129 repasovanych kalorimetrov. Na detailnu odpoved si pockajme od spravcu.

S pozdravom,
Vladimir Holly

V prilohe je ta cenova ponuka.
Milan Valis
Příspěvky: 192
Registrován: 22 bře 2008 21:59

Re: Evidenční listy

Příspěvek od Milan Valis »

Kontaktoval jsem pani Kocurkovou obratem, zatim se bohuzel neozvala, uvidime co se stane po dnesni urgenci....

Na novych evidencnich listech je rozdilna vypoctova plocha a to zejmena pro garazove stani (z 21,13 na 33,20m2) u byti to dela cca 3m2...

M.V.
Tomas Skopal píše:Zdravim, obratte se na spravce, konkretne na pani Kocourkovou, tel. 777 757 873, kocourkova@ikon.cz
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Evidenční listy

Příspěvek od Tomas Skopal »

Dobry den, zkuste jeste pani Liskovou - liskova@ikon.cz. Ke spravnosti udaju v evidencnich listech jednotlivych vlastniku neni vybor kompetentni se vyjadrovat, to musite resit primo se spravcem, ktery ma za ukol ty listy spravne predpisovat.

Ohledne zaloh na kalorimetry. Naklady na jednotlive byty nelze spocitat uz ted presne, protoze nevime, kolik meridel bude skutecne potreba menit v tom kterem byte, jestli treba nebude potreba menit i potrubi, dalsi viceprace, atd. Spravce tedy jednotlive zalohy spocital jedinym moznym zpusobem:
Vzal predpokladanou castku cele operace za cely dum (viz nabidka) a tuto sumu rozpocital na 12 mesicu a podle vymery bytu (na garaze se tato castka nevztahuje). Toto je korektni a hlavne standardni postup, jak platit zalohy na cokoliv v dome.

Pochopitelne az k dojde k uskutecneni vymeny/repsovani meridel, u kazdeho bytu se budou evidovat skutecne naklady pro kazdou jednotku a tyto naklady budou smerodatne pro vyuctovani za rok 2010. Tj., velke byty pravdepodobne neco malo dostanou zpet, male neco malo doplati.
Milan Valis
Příspěvky: 192
Registrován: 22 bře 2008 21:59

Re: Evidenční listy

Příspěvek od Milan Valis »

Dekuji za vysvetleni, ale presto se mi zda nastaveni zaloh jako neprimerene...

Prosim o informaci, jak si mohu overit, zda doslo a jakym zpusobem (novy/repasovany) k vymene kalorimetru pro muj byt.

Dekuji

M.V.
Tomas Skopal píše:Dobry den, zkuste jeste pani Liskovou - liskova@ikon.cz. Ke spravnosti udaju v evidencnich listech jednotlivych vlastniku neni vybor kompetentni se vyjadrovat, to musite resit primo se spravcem, ktery ma za ukol ty listy spravne predpisovat.

Ohledne zaloh na kalorimetry. Naklady na jednotlive byty nelze spocitat uz ted presne, protoze nevime, kolik meridel bude skutecne potreba menit v tom kterem byte, jestli treba nebude potreba menit i potrubi, dalsi viceprace, atd. Spravce tedy jednotlive zalohy spocital jedinym moznym zpusobem:
Vzal predpokladanou castku cele operace za cely dum (viz nabidka) a tuto sumu rozpocital na 12 mesicu a podle vymery bytu (na garaze se tato castka nevztahuje). Toto je korektni a hlavne standardni postup, jak platit zalohy na cokoliv v dome.

Pochopitelne az k dojde k uskutecneni vymeny/repsovani meridel, u kazdeho bytu se budou evidovat skutecne naklady pro kazdou jednotku a tyto naklady budou smerodatne pro vyuctovani za rok 2010. Tj., velke byty pravdepodobne neco malo dostanou zpet, male neco malo doplati.
Odpovědět