Daň z nemovitosti - garáže

Zde prosím napište dotazy, které chcete zodpovedět od Výboru. Na rozdíl on mailu zde zůstanou zachovány a přehledné i pro ostatní uživatele. Děkuji
Odpovědět
rovenskar
Příspěvky: 46
Registrován: 29 lis 2007 20:10

Daň z nemovitosti - garáže

Příspěvek od rovenskar »

Dobrý den.
Ráda bych si potvrdila, že v souladu s hlasováním na 5. schůzi shromáždění (17.6.2009) odvede daň z nemovitosti pro rok 2010 za garáž v -1.PP pan Líkař? Jakým způsobem zaplatím já jemu svůj podíl resp. SVJ? Tento postup již byl uplatněn i za rok 2009 (podala jsem 23.3.2009 DP mj. ke svému podílu na garáži, ale FÚ mi daň vyměřil bez tohoto podílu)? Pokud ano, jsem se SVJ vyrovnaná za rok 2009?
Děkuji za odpověď.
Rovenská
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň z nemovitosti - garáže

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,

jak jistě z 5. schůze shromáždění víte, bylo na ní odsouhlaseno, že dań z nemovitosti pro rok 2009 za jednotku 705/100 (garáže v -2.pp) za spoluvlastníky podá p. Husák a za jednotku 705/200 (garáž v -1.pp) p. Líkař s tím, že k uhrazení této daně dojde tak, že bude uhrazena z peněz SVJ a ve vyúčtování za rok 2009 bude vlastníkům garáží tato daň vyúčtována dle jejich podílu. Takto to bude fungovat i v letech následujících. Vše viz zápis z 5.schúze shromáždění (bod č.6)

Dále bylo sděleno, že ti, jimž daň "neoprávněně" FU vyměřil a byla zapacena, mají možnosti si na FU požádat o vrácení této daně - viz zde.

Prosím, pročítejte si důkladně toto fórum, případně i dokumenty zde vystavené. Na většinu Vašich dotazů již zde existuje odpověď. Děkuji za pochopení.
S pozdravem - Jan Líkař -
rovenskar
Příspěvky: 46
Registrován: 29 lis 2007 20:10

Re: Daň z nemovitosti - garáže

Příspěvek od rovenskar »

Pane Líkaři.
Fórum čtu pravidelně a velmi podrobně, nic jiného mi nezbývá, je značně nepřehledné. Vy prosím odpovídejte k věci, nechápu proč ve své odpovědi zmiňujete ty, jimž FÚ daň "neoprávněně" FU vyměřil, ve svém dotazu jsem naopak psala, že ač jsem stání v DP uvedla, FÚ jej po mně zaplatit nechtěl. V této souvislosti požaduji na web vyvěsit kopii první strany vašeho DP k dani z nemovitosti na zdaňovací období roku 2009 vč. příslušného listu k dani ze staveb a pozemků vč. dokladu o zaplacení daně. Za samozřejmost pokládám, že na webu bude nejpozději do května 2010 zveřejněn doklad o zaplacení daně na zdaňovací období roku 2010. K tomu chci dodat, že mně překvapuje, že spoluvlastníci garáží nemají ve svém předpisu položku týkající se daně z nemovitosti a SVJ je nuceno je po celý rok dotovat místo toho, aby se peníze použily na aktuální potřeby/opravy.
Děkuji.
Rovenská
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň z nemovitosti - garáže

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,

pokud byste si řádně pročetla diskuzi kolem daně z nemovitosti (garáží), bylo by Vám jasné, proč po Vás FU nechtěl uhradit daň. Znova Vám opakuji, že Vaši daňovou povinnost na sebe odsouhlasením na 5. schůzi shormáždění SVJ "převzal" p. Líkař (jako soukromá osoba) s tím, že daň jako takovou za p. Líkaře (a p. Husáka) uhradí každoročně SVJ a tato daň bude následně za dané období rozpočítána na spoluvlastníky v příslušném vyúčtování. V zásadě je jedno, jeslti je na to v zálohách vybíráno, neboť se jedná o vyúčtování celkem cca 16 tisíc, což není zrovna částka, kterou by SVJ nedokázalo uhradit. Nechápu, co je Vám na tom stále nejasné. A dnes mě i začíná mrzet, že jsem to na sebe vzal - mohla jste to na sebe klidně vzít i VY a mít s ítm papírování a návštěvy na FU jako svou povinnost.

Vystavovat zde kopie DP, obsahující navíc citlivé údaje, které se nesmí zveřejňovat, zde nebudu. Pokud máte pochybnosti o uhrazení daně, zkontaktujte si prosím příslušný FU a zjištěte si, jaká je skutečnost. Ale ani FU Vám nedá kopii tohoto DP, protože obsahuje citlivé údaje.

Dań je placena na základě výměrů, které zaslal FU p. Líkařovi a p. Husákovi a to z účtu SVJ (dle odsouhlasení SVJ) - jako doklad o zaplacení Vám mohu maximálně ukázat výpis z účtu SVJ s položkou, kde je daň uhrazena. Obdobně bude hrazena daň i za rok 2010 (a následně vyúčtována)

Na závěr jen sdělím, že ano, na dalším shromáždění SVJ si můžeme odsouhlasit v rámci záloh položku "záloha na daň" pro vlastníky GS, jelikož se na to na 6. shromáždění zapomělo. Ale i tak, to mohl kdokoliv z vlastníků na shromáždění navrhnout a nechat odsouhlasit.
S pozdravem - Jan Líkař -
rovenskar
Příspěvky: 46
Registrován: 29 lis 2007 20:10

Re: Daň z nemovitosti - garáže

Příspěvek od rovenskar »

Pane Líkaři o jakých konkrétních "citlivých" údajích to mluvíte??? Příjmení, jméno, adresa bydliště, telefon, e-mail??? To všechno jsou údaje, které jsou v domě všem známy. Opět žádám o zveřejnění mnou požadovaných dokladů.
Rovenská
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň z nemovitosti - garáže

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den p. Rovenská,

pokud jste podávala DP, jistě víte, jaké údaje coby soukromá osoba na doklad vyplňujete. Nebudu Vás přesvědčovat o tom, že nehodlám zveřejněním DP zde na webu porušovat zákon. Pokud trváte na kopii DP, prosím, vyžádjte si jí jako spoluvlastník přímo na FU - pokud nedochází k porušení zákona, jistě Vám ji rádi poskytnou, stejně jako všechny další Vámi vyžadované informace.

Znovu pouze zopakuji, že SVJ (potažmo p. Líkař a p. Husák) splnilo vše kolem daně z nemovitosti (garáže) pro rok 2009, co si odsouhlsilo SVJ na svém 5. shromáždění SVJ a to tak, jak vyžadoval správce daně. Pokud máte v tomto směru pochybnosti, kontaktujte FU. Jen znova zopakuji, že přiznání k dani nemohlo být dle FU vyplněno jménem SVJ, ale pouze za soukromou osobu (a to jedním ze spoluvlastníků - p. Líkař, resp. p.Husák) - tato informace ale zde na webu již je.

Navíc - ve svém prvním postu požadujete pouze "potvrzení", že za rok 2009 odvedl daň za garáže v -1.pp p. Líkař, a to dle odsouhlasení na 5. shormáždění SVJ. Znovu opakuji - ano, potvrzuji, že p. Líkař si splnil tuto povinnost.
S pozdravem - Jan Líkař -
hauzner
Příspěvky: 48
Registrován: 24 lis 2007 12:07

Re: Daň z nemovitosti - garáže

Příspěvek od hauzner »

rovenskar píše:Pane Líkaři.
Fórum čtu pravidelně a velmi podrobně, nic jiného mi nezbývá, je značně nepřehledné. Vy prosím odpovídejte k věci, nechápu proč ve své odpovědi zmiňujete ty, jimž FÚ daň "neoprávněně" FU vyměřil, ve svém dotazu jsem naopak psala, že ač jsem stání v DP uvedla, FÚ jej po mně zaplatit nechtěl. V této souvislosti požaduji na web vyvěsit kopii první strany vašeho DP k dani z nemovitosti na zdaňovací období roku 2009 vč. příslušného listu k dani ze staveb a pozemků vč. dokladu o zaplacení daně. Za samozřejmost pokládám, že na webu bude nejpozději do května 2010 zveřejněn doklad o zaplacení daně na zdaňovací období roku 2010. K tomu chci dodat, že mně překvapuje, že spoluvlastníci garáží nemají ve svém předpisu položku týkající se daně z nemovitosti a SVJ je nuceno je po celý rok dotovat místo toho, aby se peníze použily na aktuální potřeby/opravy.
Děkuji.
Rovenská
V sekci Pripominky k fungovani fora vice nez UVITAM namitky k neprehlednosti a navrhy na zmenu, dokonce za ne budu moc moc vdecny.
Odpovědět