Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Dulezite informace a dokumenty ke stazeni
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od LikarJ »

Vážení vlastníci,

ve dnech 18.1. 2010 až 21.1.2010 v době od 8.00 do 17.00 hodin bude prováděna v domě Bechlínská 705, Praha 9 výměna měřidel teplé a studené vody a kalorimetrů (měřidel tepla).

Současně s touto výměnou bude prováděn odečet tepla, teplé a studené vody.
  • A to dle následujícího rozpisu:
  • 18.1.2010 - 705/2 - 1.-3. patro - 8 až 17 hod.
  • 19.1.2010 - 705/2 - 4.-6. patro - 8 až 17 hod.
  • 20.1.2010 - 705/4 - 1.-3. patro - 8 až 17 hod.
  • 21.1.2010 - 705/4 - 4.-6. patro - 8 až 17 hod.

Výměnu bude provádět společnosti FPS – bližší informace včetně podrobností o výměně a kontakty na pracovníky společnosti PFS - viz příloha.

Dále bude 25.1.2010 od 8.30 hodin prováděna ze zákona povinná požární revize v těch sklepních prostorech, kam doposud nebyl umožněn žádným z vlastníků přístup. Prosím věnujte pozornost výzvě na dveřích od sklepů. Pokud nebude umožněn do společných prostor sklepů přístup, bude ve dveřích odvrtána a vyměněna zámková vložka – a to na náklady vlastníků dotčených sklepů.

Děkuji za pochopení.
Přílohy
Výměna měřidel.pdf
(206.18 KiB) Staženo 528 x
S pozdravem - Jan Líkař -
Citterbergova
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2008 23:13

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Citterbergova »

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že společnost FPS nebyla schopna zajistit správné vodoměry a odvolání výměny přišli oznámit až v den výměny v 11 hodin, bylo by myslím vhodné pobavit se hromadně o tom, jak kompenzovat vzniklé problémy. Nemám ani čas ani náladu brát si x dní dovolené a mrhat jí, pro neschopnost zajistit si základní infomrace o objektu, kam jdu něco měnit. Citterbergová
rovenskar
Příspěvky: 46
Registrován: 29 lis 2007 20:10

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od rovenskar »

Chtěla bych moc poděkovat paní Citterbergové, která mne jako jediná na webu upozornila, že výměna vodoměrů ve vchodě 2, 1-3 patro se dnes vůbec nekoná. Jela bych do Bechlínské přes celou Prahu s malým dítětem jinak úplně zbytečně. Jsem fakt dost naštvaná, že si firma FPS dopředu nezjistila, jaké typy vodoměrů jsou v domě a zjistí to až v den výměny. Ani z FPS mi nikdo nezavolal, telefon na mně měli. Jsem zvědavá kolik lidí si kvůli tomu bude ochotno podruhé zajišťovat volno. Podle mých informací by správné vodoměry měla mít firma FPS zítra již k dispozici a bude probíhat výměna dle plánu ve 4-6 patře.
Rovenská
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Tomas Skopal »

Dobrý den, právě jsme mluvili s FPS a příčina je v nestandardních starých vodoměrech, které namontovala Skanska. Proto neměli kompatibilní nové měřiče. V dalších dnech (út-čt) výměna normálně proběhne. V každém případě je to amatérismus nebo liknavost ze strany FPS, která si měla předem zjistit potřebné informace a neblokovat zbůhdarma v baráku čtvrtinu obyvatel. Doufejme, že to v další dny proběhne hladce...
m.kratky
Příspěvky: 109
Registrován: 17 črc 2008 11:36

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od m.kratky »

Tomas Skopal píše:Dobrý den, právě jsme mluvili s FPS a příčina je v nestandardních starých vodoměrech, které namontovala Skanska. Proto neměli kompatibilní nové měřiče. V dalších dnech (út-čt) výměna normálně proběhne. V každém případě je to amatérismus nebo liknavost ze strany FPS, která si měla předem zjistit potřebné informace a neblokovat zbůhdarma v baráku čtvrtinu obyvatel. Doufejme, že to v další dny proběhne hladce...
Že se dnes vodoměry měnit nebudou jsme se dozvěděli až ve 14:00 hod !!!!!!

Dle informací prý vodoměry objednával IKON a pokud neznal typ vodoměrů , tak si to měl v domě předem zjistit .
Odvolávat se na nestandardní vodoměry je pěkný nesmysl a svědčí o neschopnosti firmy .
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,

jelikož nejsem přes den v domě, netušil jsem, že se "výměna" dnes ráno zadrhla na problému s vodoměry. Bohužel, nikdo z výboru SVJ o tomto problému nebyl od FPS informován, stejně jako ani FPS neinformovalo nikoho z IKON (Správce).

Nicméně jsem nakonec mluvil s p. Hourou (vedoucí servisu a tepla FPS) a tem mi sdělil, že až na místě jejich technici zjistili, že Skanska namontovala do domu vodoměry, které se běžně v bytech nepoužívají (nestandardní rozměr trubek). Zítra ráno ale už budou mít vodoměry k dispozici a budou ve výměnách pokračovat dle rozpisu.

Podle slov p. Houry z FPS se technici s lidmi z 1.-3. patra 705/2 (váměna 18.1.2010) dohodnou na individuální výměně v náhradním termínu. Tak snad to bude pak v pořádku.

Co se týká objednávek - IKON zajistil objednání pouze montáže dle nabídky FPS, kterou obdrželo SVJ a IKON tedy neobjednával žádná měřidla - tady je evidentní chyba na straně FPS, že si nezjistili, jaké měřiče máme v domě nainstalované. A to i přesto, že jsem minulý týden p. Houru z FPS zval k nám do domu, abych mu vše ukázal (stoupačky a přístupy k nim) a mohl ho seznámit se stavem věcí. Z FPS to ale odmítli, s ohledem na nedostatek času a s tím, že to zvládnou.

Další problém je v tom, že bylo techniky z FPS zjištěno, že jsou stoupačky, kde nelze výměnu jednoduše provést a bude potřeba části stoupaček vybourat a upravit tak, aby vyhovovaly technickým předpisům na instalaci vodoměrů a přístupu k nim (tohle asi nejspíše bude potřeba reklamovat jako skrytou vadu u Skansky). I tady by mělo následně dojít k individuální dohodě na výměně a úpravě.
S pozdravem - Jan Líkař -
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Gi..Gi »

Tak to je moc fajn ! Vzal jsem si na dnešní den dovolenou a přijel,až z Chebu ,celkem 400 km ! Další termín bude tak za týden až dva týdny,mi bylo řečeno . Tak doufám,že na další termín přijedu a montéři mi řeknou,že mám špatnou stoupačku a že to provedou jindy ! :roll:
Citterbergova
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2008 23:13

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Citterbergova »

Informace o "nevhodných stoupačkách" mne opravdu překvapuje. Předpokládám, že jde o stav, kdy vodoměry nejsou přesně "naproti" otvoru do šachty, který tedy předpokládám hodlají zvětšovat - budiž. Kdo ale bude provádět zednické práce? FPS? Nakolik se prodlouží výměna v těchto případech? A dále, pokud pracovníci FPS dělali nějakou prohlídku, proč nebyla provedena všude, aby FPS mohla lépe a efektivněji naplánovat výměny? Nemohu si brát 2_3 dny dovolené jen kvůli neschopnosti a nekompetentnosti osob, které nejsou schopny provést normálně svoji práci.
Krom toho nebyla provedena ani výměna kalorimetrů. Zařízení, které je dnes nainstalováno je dle mých informací pouze vodoměr. Pracovníci FPS mi sdělili, že je to proto "abyste mohli topit". Takže bych velmi nerada viděla ve vyúčtování prací společnosti FPS dvojí cestu sem a dvoojí práci na výměně kalorimetrů za vodoměry a vodoměrů za kalorimetry a prosila bych tímto výbor, aby celou záležitost pohlídal. Dále mi není jasné, proč přesto, že firma FPS o problému ví mne během celého dne nikdo nekontaktoval s náhradním termínem. Nemohu zaměstnavateli ze dne na den oznámit, že nebudu v práci. Předpokládám, že jiní obyvatelé jsou na tom podobně. Citterbergová
Citterbergova
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2008 23:13

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Citterbergova »

a ještě jedna podstatná informace - termín si podle mých informací nedohodnou technici, ale má jej dohodnout pan Houra, tak mi to alespoň sdělili pracovníci FPS.
Citterbergova
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2008 23:13

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Citterbergova »

Společnost FPS se nenamáhá ani odvézt kalorimetry vymontované z 1.NP - jsou stále pohozeny u výtahů v 1. NP. Jak bude zabráněno krádeži, nebo manipulaci s těmito přístroji? Kalorimentry jsou určeny ke nové kalibraci, jestli se nemýlím ne? Mám za to, že to je již dost důvodů, aby pro další případy výměny byl přítomen někdo z výboru pro kontrolu prací. Citterbergová
Odpovědět