Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Dulezite informace a dokumenty ke stazeni
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od Tomas Skopal »

konsolidace plateb je jiste skvela vec, treba SIPO (to ostatne vam vyresi tyto dve platby hrave), ale kdyz neco konsolidujete, neznamena to ze hazete penize do jednoho pytle a veritele si z nej libovolne vytahuji... musi byt jasne, ze platim za to a to (tj. dva variabilni symboly )... pokud platite vsechno, neni problem, ale co kdyz proste zacnete platit min - ktera z tech konsolidovanych plateb bude osizena? stejne byste se mohla rozcilovat, ze platite televizi a elektrinu zvlast :-)
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od LikarJ »

Zdravím,

nějak mi uniká, proč mají někteří vlastníci problém respektovat daná pravidla. A to i v případě plateb záloh.

Ono se stačí podívat do Stanov SVJ, které jsou závazným dokumentem pro každého z vlastníků a podívejte se na to, jak se dodržují. Každý si platí jak chce, nikdo po sobě v domě neuklízí nepořádek, který nadělal, neopravuje jím poškozené společné části domu, nerespektují se požární směrnice, parkuje se kde se zachce, devastují zeleň, odpad vysypávají mimo kontejnery a nebo jej přímo raději odloží v garážích...

Přijde Vám tohle normální?
S pozdravem - Jan Líkař -
pavla.hanuskova
Příspěvky: 55
Registrován: 05 úno 2008 21:19

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od pavla.hanuskova »

myslim, ze trosku odbihate od tematu, ale souhlasim s Vami, ze spousta veci nejak nefunguje
jenze nakonec jsou na tom biti jenom ti, co pravidla dodrzuji
takze vlastne proc se snazit??? Jak to vypada, na narusitele stejne nejsou zadne paky

Kdyz se vratim k platbam, to se jako stanovy zmenily? Ze az do ted jsme byli zadani o jednu platbu a najednou o 3?
Nesouhlasim s tim, ze platba za vice jednotek je srovnatelna s platbou za TV a elektrinu. V pripade jednotek platim za v zasade stejne sluzby a stejnemu subjektu. V pripade TV a elektriny za ruzne sluzby a jinym subjektum. I v pripade pojisteni mam moznost zasilat jednu platbu za vice pojisteni, tak opravdu nevim proc by to nemelo jit zde?
A kdyz tak zduraznujete moznost rozlisit - tak by me fakt zajimalo, jak by se lisil postup v pripade, ze bych prestala platit plnou vysi predpisu - i kdyby tak, ze prestanu platit za garaz a nadale budu platit jen castku odpovidajici predpisu na byte??
A pokud je opravdu tak dulezite umet rozlisit jestli je pripadny dluh na te ci one jednotce, tak je prece velmi jednoduche dluznou castku rozpocitat v pomeru castek dilcich predpisu.?

A v neposledni rade otazka - bude s novym spravcem moznost platbu prevest na SIPO?
PH
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od Tomas Skopal »

ja jsem k tomu svoje rekl (mate 2 nemovitosti, platite za obe zvlast, ze to doposud spravce nechtel, byla zrejme jeho chyba, resp. jeho riziko pri vyhotovovani vyuctovani), dalsi informace vam urcite poda spravce, zejmena detaily okolo SIPO (ktere samozrejme umi a doporucuje, prave kvuli tomuto sjednocovani plateb)
pavla.hanuskova
Příspěvky: 55
Registrován: 05 úno 2008 21:19

Re: Změna účtu SVJ - 233839608/0300

Příspěvek od pavla.hanuskova »

Dobry den,

muzete mi prosim jeste rict, kde presne ve stanovach je urceno, co tvrdite?
Ja jsem je, pravda, proletela jen velmi zbezne, ale narazila jsem jen na "rozuctovani na clena spolecenstvi" nebo "Příspěvky na správu domu ... platí členové společenství v částkách a v termínech stanovených k tomu příslušným orgánem společenství na účet společenství"

dekuji predem,
PH
Odpovědět