Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Dulezite informace a dokumenty ke stazeni
rovenskar
Příspěvky: 46
Registrován: 29 lis 2007 20:10

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od rovenskar »

Vyzývám tímto výbor, aby zajistil od FPS kompetentní informace - stanovisko ke dnešnímu dni, které budou zejména ke sdělením, které uvádí paní Citterbergová. Žádám také o vyjádření jak budou konkrétně řešeny nevhodné stoupačky - jak budou řešeny zednické práce, co bude obsahem prací a jak dlouho to bude trvat. Doufám, že s mým kalorimetrem nikdo na chodbě nemanipuloval, nepodepsala jsem k tomu žádný protokol. Žádám výbor o informaci, kdo za to všechno může a jakým způsobem bude řešena náhrada škody.
Rovenská
Citterbergova
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2008 23:13

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Citterbergova »

Dobrý večer, prosila bych výbor o úvahu nad navrženým postupem:
a) provést všude prohlídku, které šachty bude třeba "vybourat" kvůli zlepšení přístupu k vodoměrům - seznam by měl být předán výboru pro následné sledování cen a jednání se Skanskou. Prohlídku nechť provedou odpovědní pracovníci FPS, kteří jsou odpovědní za výměnu vodoměrů a jsou nositeli informace o nekvalitní práci Skanska a to v hodinách, kdy jsou všichni dotčení doma - tedy po 17 hod.!
b) pro každou šachtu by měl být stanoven předem způsob, jak bude "zvětšena" -možná v drtivé většině případu bude stačit do sádrokartonu (doufám, že se konstrukčně nemýlím) vyříznout větší otvor a vsadit nová dvířka (ta se budou muset objednat předem, aby nedocházelo k prodlení a vše se dalo vyřídit na jednu návštěvu). Předpokládala bych, že u většiny takto postižených bytů bude stačit prostě větší, možná i typizovaný a tedy normálně dostupný, rozměr dvířek, než je dnešní (tuším 30x30). Myslím, že bychom se pak mohli vyhnout zbytečným prodlevám a rozbouraným toaletám a kmorám.
c) min. týden předem mít dohodnutý termín pro provedení výměny - nehodlám to řešit "den předem" tak benevolentní práci prostě nemám a myslím, že zdaleka nejen já
d) provést výměnu s podpisem protokolů a tuto výměnu naplánovat opravdu přesně a to současně i s pracemi spojenými se zvětšením otvorů do šachet - jen tak si myslím, že to bude efektivní a finančně méně náročné

Je to jistě na zvážení, k úvaze mne vedou dva důvody:
- nikdo z nás by nebyl rád, aby se dostal do situace, kdy mu FPS rozboří stoupačky bez infomrace, kdy je opraví a bude tak komplikovat život nejednomu z vlastníků
- opravdu nemohu plýtvat trpělivostí svého zaměstnavatele.
Citterbergová
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Tomas Skopal »

Jsem rád, že se tak angažujete v této věci. Díky. Možna byste nám v tomto mohla i pomoct, protože členové výboru chodí jako každý jiný do práce a tedy každá ruka se nám hodí. ;)

Jinak ohledně případných předělávek dvířek do stoupaček. Domluvili jsme se dnes se zástupcem FPS, že během výměny vodoměrů v tomto týdnu prostě vymění vodoměry všude tam, kde to půjde, byť za cenu akrobatických výkonů jejich pracovníků. V bytech, kde to nepůjde se domluví individuální postup. Tam, kde to nepůjde to typicky vypadá na dva případy. Buď si někdo nechal předělat stoupačku k obrazu svému, např. zvětšoval koupelnu, tj. měnil dispozici bytu, v takovém případě bude hradit úpravu sám. Anebo je na vině Skanska, protože instalovala příliš malá dvířka (cca 20 cm). Tato malá dvířka se z nám neznámých důvodů vyskytují v některých bytech, ve většině bytů jsou ale velká, tj. 35 cm a tam by výměna vodoměrů neměla být problém i v případě, že vodoměr je trochu "za roh". V případě Skanskou instalovaných malých dvířek zkusíme reklamovat skrytou vadu.

V každém případě ale vyzýváme vlastníky aby dočasně demontovali všechen nábytek, který by znemožňoval přístup ke dvířkům, zejména v komorách u kuchyně (různé regály, apod.).
petrm
Příspěvky: 59
Registrován: 30 led 2008 23:17

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelp

Příspěvek od petrm »

Dobrý den,
Za jakou částku odkupuje společnost FPS použité vodoměry? Resp. jak je tento odkup (částka) zohledněna v ceně výměny? ... použité vodoměry budou repasovány užity jinde.

Děkuji
pm
Naposledy upravil(a) petrm dne 11 dub 2012 12:01, celkem upraveno 1 x.
Petr Hromas
Příspěvky: 18
Registrován: 17 kvě 2008 11:01

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Petr Hromas »

Dobrý den,
mám jen dotaz ohledně dvířek u vodoměrů na WC.
Jak jsem je změřil, tak mají rozměry 27 x 27 cm, ale vodoměry jsou přímo proti nim.
Tyto dvířka máme přímo od Skanska, nedělali se žádné stavební úpravy..
Pokud tento otvor nebude stačit a bude se muset bourat, jak vyřešit situaci s obklady kolem dvířek a s náklady s tím spojenými?
Jsou z příplatkové nadstandardní nabídky, kterou v roce 2005 Skanska nabízela.
Bohužel, když jsem rok po nastěhování oslovil zástupce Skanska s požadavkem, jestli by bylo možné od nich získat několik náhradních dlaždic, řekl mi, že už je není možné sehnat.
Omlouvám se, že obtěžuji s takovým dotazem, ale pro mě je to důležitá věc.
Petr Hromas
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Tomas Skopal »

No to je dobrá otázka... Původně jsme chtěli uplatit reklamaci na skrytou vadu - že Skanska svévolně někam dávala malá dvířka (a proto se nelze lehce dostat do stoupačky). To, že by to mohla být zákaznická úprava nás nenapadlo a možná to reklamovat nepůjde. Ovšem v takovém případě jste měli být Skanskou informováni, že malá dvířka znemožní snadnou výměnu vodoměrů... Uvidíme, jak se to vyvine.
Petr Hromas
Příspěvky: 18
Registrován: 17 kvě 2008 11:01

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Petr Hromas »

Nedělal jsem žádné stavební úpravy, jen jsem si vybral dražší a pohlednější dlaždice než které byly ve standardním vybavení bytu.
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Tomas Skopal »

Uvidíte až tam dorazí, třeba jim těch 27 bude stačit. Když ne, bude se to řešit dál. Aspoň je máte přímo naproti, já mám sice 35cm dvířka, ale vodoměry zase za rohem. Taky uvidím.
petrm
Příspěvky: 59
Registrován: 30 led 2008 23:17

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od petrm »

Nemám žádné úpravy tzn. předpokládám defaultní rozměr ...

Plast včetně rantlu: 32x32 cm
Dvířka (díra): 27x27 cm

Výměna bez bourání ...
pm
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Odečet tepla a TV a SV, výměny měřidel a revize PO skelpů

Příspěvek od Tomas Skopal »

aha, to je mozna ono nedorozumeni... 27cm mam taky diru v ramecku, ale ten plastovy ramecek lze odejmout a dostanu tech 32-35cm... Pokud to zvladli 27cm dirou, tak to bude v pohode i u pana Hromase.
Odpovědět