Bezpecnost v dome

Diskuse k chodu domu. Nápady, návrhy, co kde vylepšit a co změnit.
Odpovědět
Milan Valis
Příspěvky: 192
Registrován: 22 bře 2008 21:59

Bezpecnost v dome

Příspěvek od Milan Valis »

Vcera, na zaklade mnoho problemu s kradezemi a poskozenim vznikla diskuze ohledne zpusobu a terminu zajisteni bezpecnosti domu, formou masove komunikace pres mail...

Protoze tato forma diskuze neni idealni zakladam toto tema.

Iniciacni mail byl tento:

Dobrý den,



může mi prosím někdo zasvěcený říct, kdy už se začne něco dělat s pořádným zabezpečením domu? Je to už půl roku, co nám OPĚT vykradli sklep. Když jsem se na toto ptal, Bylo mi řečeno, že probíhá jakési výběrové řízení na kamerový systém. Po půl roce nikde žádná kamera. Mezi tím si do garáže a sklepů chodí zloději jak do sámošky. Zhruba po měsíci od vykradení sklepu, jsem opět viděl policajty v protější kóji a určitě budou další situace o kterých nevím. Minulý týden jsem zaregistroval rozbité sklo na garážovém stání naproti našemu a včera vykradené auto hned vedle!

Prostě si sem chodí absolutně bez obav a s lehkostí, že nemusí nic překonávat. Podle mě mají hlavně od celého spodku klíče, neboť zámky do sklepů jsou vždycky nepoškozené. Tudíž jen samotné kamery nestačí! Co vím, tak tam, kde mají místo klíčů nějaké čipy, kriminalita (nevím jestli úplně), ale zmizela!

A jestli by to bylo drahé?...Rozhodně ne dražší, než kolik nás stála dosavadní laxnost!



S pozdravem


Jiří Šour


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Omlouvam se, puvodni text se tykal jineho SVJ, ktere tento problem aktivne resi a predlozilo najemnikum varianty reseni v cenovem rozpeti 600-900tis.

Nase SVJ zatim na toto tema nereagovalo...
Naposledy upravil(a) Milan Valis dne 24 dub 2014 16:33, celkem upraveno 3 x.
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Bezpecnost v dome

Příspěvek od Gi..Gi »

Pro představu, řešení se bude pohybovat v řádu 600-900 tis. Kč. ? Tak to je pěkný balík. Tak Vás poprosím,když máme tolik peněz ve fondu oprav ještě o zanedbatelný výdaj a to výměny klik na všech mezipatrech za koule . Ty šmejdi chodí i po domě a zkouší kdo je a není doma ! Není problém si do uličky k bytům odemknout a mít tím větší jistotu,že se mi u bytu neprochází zloději. Děkuji . Schurr
Milan Valis
Příspěvky: 192
Registrován: 22 bře 2008 21:59

Re: Bezpecnost v dome

Příspěvek od Milan Valis »

No ja jsem take pro, ale kdyz jsem opakovane zadal o instalaci kouli do spojovacich dveri do chodeb k bytum, byl jsem odkazan na to at si udelam petici, ziskam souhlas majitelu bytu, coz vzhledem k velkemu mnozstvi pronajimanych bytu je temer nerealne...

Viz tema:

http://www.bechlinska.cz/viewtopic.php? ... ilit=koule
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Bezpecnost v dome

Příspěvek od Gi..Gi »

Bohužel na tento způsob jsem byl také odkázán ! U nás na patře bydlí pouze 3 vlastníci a zbytek jsou lidé v podnájmu,takže na tom to ztroskotalo. Jsem z tohoto postupu velice rozladěn. A to jde o naše byty a větší majetky než události v garážích či sklepech ! Ale když se jedná o vykradení sklepu,tak investice v řádu 600-900 tis. Kč. asi není takový problém !
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Bezpecnost v dome

Příspěvek od Gi..Gi »

Pro představu, řešení se bude pohybovat v řádu 600-900 tis. Kč. Chtěl jsem se zeptat,tuto částku eventuelně budete hradit jak ? Z fondu oprav ? To snad ne . Vykradení sklepu stačí ošetřit v pojistce. A pokud se jedná o vykrádání aut,tak by se na tento kamerový systém pokud ho chtějí, měli složit pouze majitelé garážového stání a ne všichni pokud nejsme vlastníci garáže. Abych se potom nedočetl,že máme málo peněz ve fondu oprav........Ten je určen na jiné potřeby v domě. Schurr
M.Pudil
Příspěvky: 2
Registrován: 02 dub 2014 13:43

Re: Bezpecnost v dome

Příspěvek od M.Pudil »

my jsme si už dali kouli na dveře do chodby, stačilo podepsat papír, že s tím souhlasíme a za pár dní tam byla, takže by tam nikdo neměl mít přístup
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: Bezpecnost v dome

Příspěvek od Gi..Gi »

Ale musel jste sehnat podpisy všech bytů na patře ....že ? To mě půlka bytů není schopná dveře otevřít.... takže budeme čekat,až je někdo vykrade a pak to snad půjde rychleji !
admin
Administrátor
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2007 11:36

Re: Bezpecnost v dome

Příspěvek od admin »

Já mám u kóje vyměněné dveře. Bezpečnostní za 10.000 a nikdy mi to nikdo nevykradl. Proč se tuovolavate někoho a něčeho, pomozte si sám.
Hauzner
Odpovědět