mokré zdi

Toto fórum je určeno k ohlašování závad ve společných prostorách domu ale jen jako INFORMATIVNÍ
Závady nejsou přeposílány, neboť ten si to nepřeje[/b]
Pravidla fóra
Zde zadané závady nejsou automaticky přeposílány na mailovou adresu Správce. Vlastníci tak už nemohou snadno zjistit, zda je která závada již hlášena. Kontaktujte přímo správce (Richard Moucha moucha@ikon.cz 777 757 480 ).
Odpovědět
soukupovam
Příspěvky: 19
Registrován: 23 říj 2008 15:30

mokré zdi

Příspěvek od soukupovam »

Dobrý den,
chci nahlásit mokré společné zdi na chodbě v 5.patře 2 vchodu. Mokré zdi jsou okolo bytů 502, 503, 506 a 507 a vypadá to, že se to nadále zhoršuje. Při kontrole skříně s měřáky tepla jsem zjistila, že měřák bytu 503 teče a dole na zemi dokonce stojí voda.
Dále mám v bytě 506 mokré i venkovní zdi. A mám trochu podezření jestli mám správně nastavené topení. V bytě mám 3 radiátory a pokud jsou puštěné všechny 3 najednou, tak málo hřejou, již jsem zkoušela odvzdušňovat, ale radiátor v ložnici a v obýváku hřeje jen napůl, spodní část je studená, jako kdyby v nich voda necirkulovala.
M.Soukupová
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: mokré zdi

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,
dnes (7.1.2016) bylo zjištěno, že je v 5. patře vchodu 705/2 prasklý rozvod teplé vody do topení. Zítra po 9. hodině dorazí řemeslníci a budou hledat závadu. Pravděpodobně začnou bouracími pracemi v podlaze v chodbě a jakmile najdou poškozený rozvod, topenáři jej opraví. Následovat budou zednické práce na uvedení chodby do původního stavu. Nicméně to bude znamenat, že bude několik dni rozbouraná podlaha a bude omezen pohyb po chodbě v 5. patře.

Jen doufám, že topení opraví co nejdříve, aby přestala unikat voda do konstrukce budovy.
S pozdravem - Jan Líkař -
Citterbergova
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2008 23:13

Re: mokré zdi

Příspěvek od Citterbergova »

Dobrý den,
předpokládám, že skvrna na stropě v koupelně, kterou jsem identifikovala (8/1 večer) u stoupaček v bytě 207 je pravděpodobně v důsledku této havárie. Máte prosím podobnou informaci z bytů "řady" XX7?
Děkuji Citterbergová
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: mokré zdi

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,
informace z bytů žádné nemám. Pouze Správce mě informoval, že se podařilo v pátek 8.1.2016 najít v podlaze v chodbě v 5. patře prasklinu na vedení teplé vody do bytů a že jí hned opravili. V týdnu od 11.1.2016 pak už jen proběhly stavební práce na uvedení podlahy do původního stavu. Nyní by tedy již měla být oprava prasklého vedení teplé vody do topení dokončena a mělo by docházet k postupnému vysychání vlhkosti ze zdí.
S pozdravem - Jan Líkař -
Citterbergova
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2008 23:13

Re: mokré zdi

Příspěvek od Citterbergova »

Dobrý den
o vysychání jsem byla přesvědčena do dnešního odpoledne, kdy jsem objevila další drobný nový flíček. Takže pokud se během víkendu zvětší, pravděpodobně buď není všem problémům konec nebo byla oprava provedena nekvalitně? Citterbergová
Odpovědět