Péče o zeleň

Zde prosím napište dotazy, které chcete zodpovedět od Výboru. Na rozdíl on mailu zde zůstanou zachovány a přehledné i pro ostatní uživatele. Děkuji
Odpovědět
Petr Hromas
Příspěvky: 18
Registrován: 17 kvě 2008 11:01

Péče o zeleň

Příspěvek od Petr Hromas »

Dobrý den,
chci se zeptat, jak vypadá situace s péčí o travnaté plochy kolem domu? Situace začíná být docela kritická. Pokud ještě není zeleň převzatá, je majitelem travnatých ploch stále Skanska? Pokud je tomu tak, tak si myslím, že v jejích povinnostech by měla být i péče o tyto plochy (sekání trávy). Jestli Skanska nemá nikoho kdo by trávu okolo našeho domu posekal, ať přistaví kontejner a já jí posekám. Pak jim ale vystavím fakturu. ;)
S pozdravem
Petr Hromas
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Péče o zeleň

Příspěvek od Tomas Skopal »

Dobrý den,
jednáme se Skanskou (stále nám to nepředala, resp. my to nechceme dokud to nebude v pořádku), která má problémy s jejím dodavatelem zahradnických prací. Poslední stav je takový, že během týdne by Skanska měla zařídit posekání trávy. K předání zeleně snad v dohledné době dojde - Skanska prý jedná s jiným dodavatelem.
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Péče o zeleň

Příspěvek od LikarJ »

Ohledně zeleně jsem se rozhodl do fóra prokopírovat e-mailovou korestondenci s in. Heřmanským, manažerem projektu Nový Prosek II. Názor nechť si udělá každý sám.

1) Korespondence SVJ - Skanska z poloviny února 2008:

----- Original Message -----
From: Heřmanský Jan
To: Jan Líkař
Sent: Monday, February 18, 2008 4:38 PM
Subject: RE: Předání zeleně Nový Prosek II

Dobrý den,
zatím bohužel nejsem schopen požadované údaje poskytnout. Jakmile je budu mít k dispozici, předám Vám je.
s pozdravem

Ing. Jan Heřmanský
Developer senior / Senior Developer
Skanska CZ a.s.
Kubánské náměstí 11/1391
Praha 10 - Vršovice
Česká republika / Czech Republic
Tel. +420 267 095 219
Mobil +420 737 256 210
Fax +420 267 095 202
e-mail Jan.Hermansky@Skanska.CZ

--------------------------------------------------------------------------------
From: Jan Líkař [mailto:jan.likar@post.cz]
Sent: Sunday, February 17, 2008 10:25 PM
To: Heřmanský Jan
Cc: Vybor-Bechlinska 705
Subject: Předání zeleně Nový Prosek II

Dobrý den,

chtěl bych Vás touto cestou za SVJ Bechlínská 705, P-9 požádat o informace k předání zeleně v okolí domu, případně v tzv. "biokoridoru".

Konkrétně se jedná o sdělení dvou termínů. Jednak termínu zahájení jednání se zástupci SVJ Bechlínká 705 o předání zeleně a v druhé řadě pak o sdělení termínu do kdy nejpozději bude kompletní a řádně upravená zeleň dle projektu předána SVJ. Jde o to, aby SVJ mohlo naplánovat s novým správcem počátek údržby zeleně.

Děkuji za informace.

S pozdravem,
Jan Líkař,
předseda SVJ Bechlínská 705, Praha 9

2) Korespondence Spravce - Skanska z konce února 2008:

----- Original Message -----
From: Markéta Kalivodová
To: Vybor-Bechlinska 705
Sent: Wednesday, February 27, 2008 9:18 AM
Subject: FW: Bechlínská 705


Vážení, přeposílám vyjádření pana Heřmanského, co mi zítra předá hned sdělím. S pozdravem M.Kalivodová

From: Heřmanský Jan [mailto:Jan.Hermansky@Skanska.CZ]
Sent: Tuesday, February 26, 2008 2:25 PM
To: Markéta Kalivodová
Subject: RE: Bechlínská 705

Dobrý den,

zahájit práce na nápravě zeleně počítáme v měsíci březnu a dokončit v měsíci dubnu. Jakmile budou práce dohotoveny, vyzveme příslušná SVJ k převzetí. Dokumentaci Vám ponechám u p. Illicha. Co se týče finančního ohodnocení, musím se bohužel odkázat na obchodní tajemství a výši naší úhrady nezdělím. Neprovedené práce jsou v řádech statisíců. Časový harmonogram předání nemáme zatím zpracován, mělo by k němu dojít v průběhu měsíce května.

s pozdravem

Ing. Jan Heřmanský

Developer senior / Senior Developer
Skanska CZ a.s.
Kubánské náměstí 11/1391
Praha 10 - Vršovice
Česká republika / Czech Republic
Tel. +420 267 095 219
Mobil +420 737 256 210
Fax +420 267 095 202
e-mail Jan.Hermansky@Skanska.CZ

--------------------------------------------------------------------------------

From: Markéta Kalivodová [mailto:marketa.kalivodova@inverma.cz]
Sent: Monday, February 25, 2008 7:55 AM
To: Heřmanský Jan
Cc: Jan Líkař
Subject: Bechlínská 705

Vážený pane Heřmanský,

dne 28.2. mám jednání u Vás na Skanska s panem Illichem. Prosím Vás, abyste do této doby zpracoval návrh postupu předání zeleně Bechlínská 705, včetně předložení původních návrhů, jak měla zeleň vypadat a finančního ohodnocení, co je a co není hotovo + časový harmonogram předání. Toto si buď osobně vyzvednu 28.2. nebo prosím předejte panu Illichovi. Možno také zaslat emailem.

S pozdravem za správce Markéta Kalivodová SERVIS 58 s.r.o.

3) Korespondence SVJ - Skanska z poloviny května 2008:

----- Original Message -----
From: Heřmanský, Jan
To: Jan Líkař
Cc: Vybor-Bechlinska 705 ; Markéta Kalivodová
Sent: Tuesday, May 13, 2008 12:51 PM
Subject: RE: Zeleň Bechlínská 705 - Praha 9

Dobrý den,

ad 1) do jednání s výborem ohledně předání zeleně vstoupíme v okamžiku, kdy bude zeleň ve stavu, kdy bude schopna předání - což zatím není.

ad 2) termín předání zeleně bohužel nejsem schopen oznámit.

Práce na obnově a údržbě měly být zahájeny v průběhu dubna. Bohužel, dodavatel opět nesplnil svůj příslib. V současné době finišují jednání s dvěmi společnostmi, které jsme oslovili se žádostí o nápravu stavu. Jakmile vybereme nástupce, který práce dokončí budeme Vás o zahájení těchto prací informovat. Posekání trávníku zajistíme v průběhu příštích 14 dní.

s pozdravem

Heřmanský Jan

--------------------------------------------------------------------------------
From: Jan Líkař [mailto:jan.likar@post.cz]
Sent: Monday, May 12, 2008 12:59 PM
To: Heřmanský, Jan
Cc: Vybor-Bechlinska 705; Markéta Kalivodová
Subject: Zeleň Bechlínská 705 - Praha 9

Dobrý den,

chtěl bych Vás toto cestou opětovně požádat o sdělení následujících informací:

1) kdy společnost Skanska konečně vstoupí do jednání s Výborem SVJ Bechlínská 705, Praha 9 o termínu a rozsahu předání zeleně na pozemcích věcně pčíslušejících k nemovitosti Bechlínská 705, Praha 9

2) kdy nejpozději společnost Skanska hodlá protokolárně předat výše zmíněnou zeleň k užívání vlastníkům, resp. SVJ a to minimálně v rozsahu a kvalitě dané projektem a připomínkami ke kolaudačnímu rozhodnutí

Pokud Skanska nehodlá předat zeleň v řádném stavu a kvalitě dle projektu do 10-ti prac. dní (tj. nejpozději do 26.5.2008), žádám Vás touto cestou, aby byla zeleň na náklady společnosti Skanska náležitě a bez zbytečného odkladu upravena (pokosen trávník, ošetřené křoviny a vyplet veškerý plevel).

S pozdravem,
Jan Líkař,
předseda SVJ Bechlínská 705, Praha 9


Snad po pro objasnění neutěšené situace stačí.
S pozdravem - Jan Líkař -
Petr Hromas
Příspěvky: 18
Registrován: 17 kvě 2008 11:01

Re: Péče o zeleň

Příspěvek od Petr Hromas »

Dobrý den,

jak jsem si přečetl korespondenci se společností Skanska, tak je to boj s větrnými mlýny.
K tomu není co dodat. :evil:

Moc děkuji za objasnění situace.

Petr Hromas
Petr Hromas
Příspěvky: 18
Registrován: 17 kvě 2008 11:01

Re: Péče o zeleň

Příspěvek od Petr Hromas »

Dobrý večer, nechci opět otravovat, ale znovu mě velice zajímá, co Skanska provede se zelení kolem našich domů? Takovéhle prostředí je skutečně hnusné! Posekali pouze trávu kolem našeho domu, ale na ostatní se vykašlali. Ani po sobě posekanou trávu neshrabali. Vždyť to zadusí trávu, která roste. Nedá se proti společnosti Skanska podat např. na městském úřadě stížnost a uvalit nějaká sankce? Komunikuje s výborem někdo od nich? Pokud mohu nějak pomoci v této věci, rád se připojím. S pozdravem Petr Hromas
hauzner
Příspěvky: 48
Registrován: 24 lis 2007 12:07

Re: Péče o zeleň

Příspěvek od hauzner »

V komunikaci se pokracuje, viz kurziva. Ale napiste jim take. ;)

Dobrý den,

je mi nemilé Vás s touto věcí obtěžovat, bohužel se ale množí stížnosti ze strany ostatních vlastníků na chování pracovníků společnosti Skanska a jejich subdodavatelů v objektu Bechlínská 705 a jeho okolí.

Vaši lidé tento týden odstranili veškeré betonové zátarasy umístěné na garážová stání doposud vlastněných společností Skanska v garážích objektu Bechlínská 705, Praha 9. Bohužel se ale neobtěžovali uklidit nepořádek vzniklý přesunem těchto zátaras, takže je v garážích a na mnoha garážových stáních špína a ulámané zbytky betonových konstrukcí. nelze akceptovat stav, kdy si úklidová služba navíýí cenu měsíčního úkldu kvůli Vámi znečištěným prostorám.

Žádám toto cestou, aby jste jako dosavadní vlastník zmíněných garážových stání dodržovali ustanovení daná Stanovami SVJ a neprodleně (tj, do 2 prac. dní) na vlastní náklady provedli úklid Vámi znečistěných prostor v garážích.

Dále Vás musím upozornit, že se množí stížnosti na Vámi provedenou údržbu zeleně kolem domu, kdy zbytky posekané trávy nejsou řádně odstraněny z trávníků, došlo k znečištění chodníků a přilehlých komunikací posekanou zelení apod.. Nemluvě o tom, že nebyly řádně ošetřeny křoviny a ostatní dřeviny v okolí domu, stejně jako vyplet plevel.

Opět Vás tedy vyzývám, aby jste jako subjekt který znečičtění způsobil, neprodleně zajistili řádné ošetření travnaté plochy kolem domu (odstanění zbytků posekané trávy) a uklidili znečištěné chodníky a ostaní komunikace v okolí domu od zbytků posekané trávy.

S pozdravem,
Jan Líkař
hauzner
Příspěvky: 48
Registrován: 24 lis 2007 12:07

Re: Péče o zeleň

Příspěvek od hauzner »

Prikladam odpoved od zodpovedneho pracovnika firmy SKANSKA.

From: Kuchta, David
To: Jan Líkař
Sent: Monday, June 23, 2008 5:38 PM
Subject: RE: Bechlinska 705


Dobrý den,
dnes jsem si zjišťoval aktuální stav na Proseku po úklidu prefabrikovaných panelů. Je pravdou, že v některých místech jsou drobné nečistoty, které se v době osazení prefabrikátu pod nimi usazovaly.
Zítra tedy provedeme ruční úklid těchto nedostatků.
Ve věci údržby sadových úprav, tak dne 17.6.2008 jsem byl na místě po provedení kompletního sečení. Provedl jsem fotodokumentaci a opravdu jsem si znečištěních chodníků nevšiml. Mohu vám však dát za pravdu, že v místech křovin nedošlo ke kosení a to z důvodu možnosti jejich poškození. V tuto chvíli se připravuje studie na obnovu celkových sadových úprav v této lokalitě a kosení bylo pouze v ploše a na místech tomu nezbytných abychom ještě více sadové úpravy před jejich opravou neznehodnotili.

S pozdravem a přáním pěkného dne.
Kuchta

David Kuchta, Dis.
Developer junior / Junior Developer
Skanska Reality a.s.
Kubánské náměstí 11/1391
Praha 10 - Vršovice
Česká republika / Czech Republic
Tel. +420 267 095 303
Mobil +420 737 256 018
Fax +420 267 311 962
e-mail David.Kuchta@Skanska.CZ
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Péče o zeleň

Příspěvek od LikarJ »

Přesto mi to nedalo a vznesl jsem stížnost na kvalitu "péče" o zeleň ze strany Skansky a z následné diskuze vyplynula dohoda s ing. Heřmanským na schůzce zde před domem 8.7.2008 v 7 hod. ráno, kdy se na celkový stav zeleně nejen před domem ale i tzv. "biokoridoru" podíváme společně a zkusíme najít nějaký vhodný kompromis řešení do doby, než bude Skanskou zeleň předána k řádnému užívání.

K navození si valstního názoru na věc sem ještě prokopírovávám celou e-mailovou komunikaci:

From: Jan Líkař [mailto:jan.likar@post.cz]
Sent: Thursday, July 03, 2008 1:32 AM
To: Heřmanský, Jan
Cc: Vybor-Bechlinska 705
Subject: Re: Bechlinska 705


Dobrý den,

děkuji za Vaši odpověď.

Nevím jak jste kontroloval kvalitu provedení posekání trávy o odklizení zbytků po sečení, nicméně na přiložených fotografiích z 2.7.2008 je zřetelné to, že na některých místech zůstala taková vrstva neuklizené posečené trávy, že pod ní přestala tráva růst úplně. Došlo tím k poškození již tak špatného trávníku. Z jiných fotek je pak zřejmé, že vzrostlý plevel naprosto zahubil zbytky keříků apod.

Je mi trapné Vás přesvědčovat fotografiemi a tak navrhuji schůzku s Vámi přímo před domem Bechlínská 705, Praha 9 - nejlépe co nejdříve a aby to ani Vás a ani mne neomezovalo, můžeme se sejít třeba hned ráno, kolem 7 hodiny, v kterýkoliv pracovní den a za 15 minut budete se skutečností posekaného trávníku seznámen a můžeme se pak dohodnout na dalším řešení přímo na místě. Jistě si chvilku najdete, ať se zbytečně nedohadujeme přes e-mail a neobíráme se navzájem o čas.

Důvod proč žádám o provedení zeleně dle projektové dokumentace je jednoduchý - jde o to, že přímo v ulici Bechlínská je zhruba uprostřed vysazen strom PŘED lampou veřejného osvětlení v místech, kde dle projektu vede v zemi k lampě kabel elektrického vedení - viz fotografie "lampa". Žádná změnová projektová dokumentace popisující vedení kabelu k veřejnému osvětlení jinudy mi nebyla předána a dle mě známé projektové dokumentace k veřejnému osvětlení a dle věcného břemene je potřeba respektovat zákaz osazování vzrostlých dřevin ve vzdálenosti 1m od kabelového vedení veřejného osvětlení a to z každé strany vedení. Toto ale v tomto případě není dodrženo - strom je přímo nad vedením! Bylo by vhodné to řešit co nejdříve a lze tedy prohlásit, že tímto uplatňuji jako spolumajitel věcně příslušných pozemků nemovitosti Bechlínská 705, Praha 9 reklamaci u společnosti Skanska na provedení zeleně na všech těchto pozemcích (a to včetně pozemků jejich součástí je i tzv. "biokoridor") a žádám o neprodlené uvedení zeleně do stavu dle projektové dokumentace a jejímu řádnému předání k užívání. Pokud je tato forma reklamace pro Vás nedostatečná, uplatním jí neprodleně písemnou formou.

Co se týká pozemků, jejichž součástí je i "biokoridor" k tomu bych měl jen jediné - jistě víte z projektové dokumentace, že "biokoridor" zasahuje jen do části neposečených pozemků. Větší část plochy je pak MIMO "biokoridor" a je normální zelení. Takže nerozumín tomu, proč nebyl posekán trávník všude kolem "biokoridoru". Navíc je mi s podivem, že jsem jako spoluvlastník ani nebyl informován o tom, že "biokoridor" nemá být udržován. Prosím tedy o neprodlené předání písemného stanoviska zástupců OŽP k problematice udržování zeleně v "biokoridoru", které máte jistě k dispozici, neboť se jím řídíte. Na přiložených fotografiích si lze všimnout totiž ještě jedné zásadní skutečnosti - část "biokoridoru" prochází i přes pozemnky vlastníků z etapy Nový Prosek I a zde je normálně trávník pokosen. A to neodporuje vyjádření zástupců OŽP?

Abych řekl pravdu, docela mi začíná vadit přístup společnosti Skanska k problémům kolem NPII, kdy se její zástupci vymlouvají na neprovedení reklamací a dalších prací tím, že mají špatné subdodavatele. Myslím, že by bylo opravdu vhodné se co nejdříve sejít a o zeleni si promluvit a ujasnit si celou problematiku. Možná tak najdeme přijatelný kompromis pro obě strany. Ono se stačí již dnes podívat na trávník kolem domu a je hned zřejmé, že je ho potřeba co nejdříve znovu posekat, stejně jako pozemky kolem "biokoridoru".

Navrhněte tedy Vám vyhovující termín naší schůzky a já se Vám zkusím přizpůsobit.

Budu se těšit na setkání s Vámi.

S pozdravem,
Jan Líkař
předseda SVJ Bechlínská 705, Praha 9



----- Original Message -----
From: Heřmanský, Jan
To: Jan Líkař
Sent: Wednesday, July 02, 2008 2:04 PM
Subject: RE: Bechlinska 705


Dobrý den,


nemohl jsem se dříve vyjádřit, a proto reaguji až dnes. Při kontrole posečení a úklidu jsem nezaznamenal žádnou zvýšenou míru znečištění posekanou trávou. Nepopírám, že některé zbytky mohl vítr někde rozfoukat, ale rozhodně ne přes míru obvyklou v případech provádění těchto prací. Co se týká posečení biokoridoru, nebylo z naší strany objednáno. Důvodem je fakt, který byl potvrzen v minulém roce zástupci OŽP, že biokoridor slouží pro migraci divoké zvěře a jako takový by měl být ponechán v přírodním stavu. Z toho důvodu byly posečeny pouze pozemky od parkové cesty směrem k domům.


Co se týče vypletí keřů a uvedení zeleně do stavu, jež bude odpovídat projektové dokumentaci, proběhne ihned po uzavření smluv s novým dodavatelem. Důvody, proč došlo k tomuto zdržení (práce měly proběhnout v březnu-dubnu) jsem Vám sdělil v e-mailu dne 13.5.2008. V současné době je dokončován audit veškeré zeleně prováděný specializovanou firmou, na základě kterého bude uzavřena nová smlouva o dílo s jiným dodavatelem.

Vážený pane Líkaři, ani já nejsem hrdý na tuto skutečnost a mohu Vás ubezpečit, že stav zeleně na tomto projektu mě rozhodně není lhostejný a nenechává mě zcela chladným. Řešení , které zvolíme ovšem musí být vzhledem ke škodě, která naší společnosti vznikne plně v souladu s platným právním řádem. Z těchto důvodů je řešení problému velmi zdlouhavé a nepříjemné pro všechny zůčastněné.
Jsem plně přesvědčen, že vzhledem k poslednímu vývoji ovšem zeleň v letošním roce uvedeme do stavu, kdy budeme schopni ji předat.

S pozdravem

Heřmanský Jan







--------------------------------------------------------------------------------
From: Jan Líkař [mailto:jan.likar@post.cz]
Sent: Tuesday, June 24, 2008 10:10 AM
To: Heřmanský, Jan; Kuchta, David
Cc: Vybor-Bechlinska 705
Subject: Re: Bechlinska 705


Dobrý den,
děkuji za odpověď i za uklizení garáží.

Co se týká "údržby" zeleně, tak tady si s Vámi dovolím nesouhlasit. Pokud by nebyla pravda, že na pokoseném trávníku zůstaly zbytky posečené trávy, které nyní tlejí a zbytečně poškozují již tak mizerný trávník, určitě bych Vám tuto skutečnost nehlásil a nedožadoval se nápravy. Stejně jako to, že jsou zbytky pokosené trávy na některých chodnících a u okrajů přilehlých komunikací. Jde prostě o to, že Vámi "udržovaná" zeleň, resp. pouze pokosený trávník nevypadá jako udržovaná zeleň a nebylo provedeno řádné uklizení prostoru kolem domu po kokosení trávy.

Přijde mi nedůstejné naší komunikace Vás přesvědčovat tím, že veškeré nedostatky nafotím a pošlu Vám je. Pokud na tom ale budete trvat, klidně tak učiním, neboť stačí vyjít pouze před vchody domu a hned jsou vidět výše uvedené nedostatky. To, že jste nechali keře podél chodníků zárůst plevelem a v podstatě je tak zahubili předpokládám je Vám zcela jedno, neboť hodláte provést před předáním zeleně SVJ kompletně nové vysázení.

Co mne však zaráží je skutečnost, že si ani manager projektu Nový Prosek II ing. Heřmanský neuvědomil, že s byty prodal nejen pozemky v okolí domu, ale i pozemky tzv. "biokoridoru". Ani zde však zeleň nebyla předána vlastníkům (a navíc neodpovídá projektové dokumentaci) a hlavně zde bylo opomenuto posečení trávy.

Opětovně tedy Vás tedy za SVJ žádám, aby bylo neprodleně (tj. do 10 prac. dní) provedeno ošetření zeleně (tzn. pokosení trávy, odstranění zbytků pokosené trávy a odstranění plevele z keřů kolem chodníků) nejen v okolí domu, ale také na pozemcích tzv. "biokoridoru".

Je mi líto, že musím volit takový tón jednání a trvat na odstranění nedostatků, ale nabývám dojmu, že společnost Skanska nemá zajem o urychlené předání zeleně a sadových úprav vlastníkům v kvalitě a provedení dle projektové dokumentace, aby se mohli o zeleň co nejdříve starat vlastními prostředky. Z tohoto důvodu žádám, aby bylo o stávající zeleň z Vaší strany pečováno se stejnou starostlivostí, jako je tomu u zeleně před sídlem Vaší společnsoti.

Projekt Nový Prosek II je vyzitkou především Vaší práce a je mi trapné, když musím návštěvám a dalším zájemcům o nové bydlení vysvětlovat, že Vaše konkurence má okolí svých projektů lépe udžované jen proto, že Skanska nedokáže své dodavatele donutit k předání kvalitně odvedené práce (a to nejen v případě zeleně). Možná máte pocit, že negativní reklama je také reklama. Já z toho mám ale pocit, že Vaše liknavost k řešení problémů spíš nové potenciální zajemce o bydlení odrazuje.

S pozdravem,

Jan Líkař
předseda SVJ Bechlínská 705, Praha 9
+420 602 235 450
----- Original Message -----
From: Kuchta, David
To: Jan Líkař
Sent: Monday, June 23, 2008 5:38 PM
Subject: RE: Bechlinska 705


Dobrý den,
dnes jsem si zjišťoval aktuální stav na Proseku po úklidu prefabrikovaných panelů. Je pravdou, že v některých místech jsou drobné nečistoty, které se v době osazení prefabrikátu pod nimi usazovaly.
Zítra tedy provedeme ruční úklid těchto nedostatků.
Ve věci údržby sadových úprav, tak dne 17.6.2008 jsem byl na místě po provedení kompletního sečení. Provedl jsem fotodokumentaci a opravdu jsem si znečištěních chodníků nevšiml. Mohu vám však dát za pravdu, že v místech křovin nedošlo ke kosení a to z důvodu možnosti jejich poškození. V tuto chvíli se připravuje studie na obnovu celkových sadových úprav v této lokalitě a kosení bylo pouze v ploše a na místech tomu nezbytných abychom ještě více sadové úpravy před jejich opravou neznehodnotili.

S pozdravem a přáním pěkného dne.
Kuchta

David Kuchta, Dis.
Developer junior / Junior Developer
Skanska Reality a.s.
Kubánské náměstí 11/1391
Praha 10 - Vršovice
Česká republika / Czech Republic
Tel. +420 267 095 303
Mobil +420 737 256 018
Fax +420 267 311 962
e-mail David.Kuchta@Skanska.CZ




--------------------------------------------------------------------------------
From: Jan Líkař [mailto:jan.likar@post.cz]
Sent: Thursday, June 19, 2008 2:49 PM
To: Kuchta, David
Cc: Vybor-Bechlinska 705
Subject: Fw: Bechlinska 705


Dobrý den,
jelikož nelze kontaktovat ing. Heřmanského a v automatické odpovědi se odkazuje na Vás, přeposílám povodní e-mail na Vás s tím, že by bylo vhodné celou záležitost urgentně řešit.

Děkuji, Jan Líkař

----- Original Message -----
From: Jan Líkař
To: jan.hermansky@skanska.cz
Cc: KK Bechl ; Vybor-Bechlinska 705
Sent: Thursday, June 19, 2008 2:44 PM
Subject: Bechlinska 705


Dobrý den,

je mi nemilé Vás s touto věcí obtěžovat, bohužel se ale množí stížnosti ze strany ostatních vlastníků na chování pracovníků společnosti Skanska a jejich subdodavatelů v objektu Bechlínská 705 a jeho okolí.

Vaši lidé tento týden odstranili veškeré betonové zátarasy umístěné na garážová stání doposud vlastněných společností Skanska v garážích objektu Bechlínská 705, Praha 9. Bohužel se ale neobtěžovali uklidit nepořádek vzniklý přesunem těchto zátaras, takže je v garážích a na mnoha garážových stáních špína a ulámané zbytky betonových konstrukcí. nelze akceptovat stav, kdy si úklidová služba navíýí cenu měsíčního úkldu kvůli Vámi znečištěným prostorám.

Žádám toto cestou, aby jste jako dosavadní vlastník zmíněných garážových stání dodržovali ustanovení daná Stanovami SVJ a neprodleně (tj, do 2 prac. dní) na vlastní náklady provedli úklid Vámi znečistěných prostor v garážích.

Dále Vás musím upozornit, že se množí stížnosti na Vámi provedenou údržbu zeleně kolem domu, kdy zbytky posekané trávy nejsou řádně odstraněny z trávníků, došlo k znečištění chodníků a přilehlých komunikací posekanou zelení apod.. Nemluvě o tom, že nebyly řádně ošetřeny křoviny a ostatní dřeviny v okolí domu, stejně jako vyplet plevel.

Opět Vás tedy vyzývám, aby jste jako subjekt který znečičtění způsobil, neprodleně zajistili řádné ošetření travnaté plochy kolem domu (odstanění zbytků posekané trávy) a uklidili znečištěné chodníky a ostaní komunikace v okolí domu od zbytků posekané trávy.

S pozdravem,
Jan Líkař
SVJ Bechlínská 705, Praha 9
S pozdravem - Jan Líkař -
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Péče o zeleň

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,
chtěl bych jen poinformovat o průběhu schůzky mezi Skanskou (ing. Heřmanský) a SVJ (p. Líkař) ze dne 8.7.2008 ohledně stavu zeleně kolem domu a na pozemcích tzv. "biokoridoru". Biokoridor je část pozemků v šíři cca 5m táhnoucí se přes pozemky mezi "dálnicí" kolem Tesco a domy Nového Proseka

Schůzka byla naplánována za účelem ověření faktického stavu zeleně po "ošetření" ze strany Skansky, ověření zjištěných nedostatků a především projednání možností dalšího průběhu vedoucího k předání zeleně do užívání SVJ. Ze strany Skansky bylo sděleno, že do 15.7.2008 má být hotov audit stavu zeleně nově vybraným dodavatelem a ten Skansce předloží návrh na obnovu zeleně tak, aby odpovídala projektové dokumentaci. Na jeho základě pak bude zeleň uvedena do stavu dle projektové dokumentace a následně protokolárně předána SVJ (mělo by být nejpozdějí do konce roku 2008).

1) Bylo konstatováno a shodli jsme se na tom, že výtky SVJ ohledně provedení posekání trávy jsou opodstatněné (zbytky uschlé trávy v porostu a na chodnících, neposekané někeré části a pod) a budou odstraněny v rámci dalšího posekání (přislíbeno bylo do konce července 2008)

2) K vypletí plevele v keřích se Skanska staví tak, že to považuje za zbytečné s ohledem na to, že bude potřeba křoviny vysázet stejně znova. Nicméně na žádost SVJ se pokusí během dalšího sekání trávníků i lépe prosekat plevel mezi keři kolem chodníků.

3) K výtce, že jeden ze stromů byl vysazen v rozporu s projektem do prostoru kudy vede elektrické podzemní vedení veřejného osvětlení (což odporuje závazku v rámci věcného břemene - a divím se, že se na to nepřišlo při kolaudaci) se Skanska staví tak, že vzrostlý strom pokácí a kořen ponechá v zemi a chemicky jej ošetří. Což jsem zvědav jak chtějí provést, protože na kácení stromů musí být povolení magistrátu, jinak hrozí dost velká pokuta majiteli pozemků -tedy SVJ!

4) Pozemky kolem "biokoridoru" nebyly posekány, protože to Skanska prostě neobjednala (stálo by to peníze) a "vymlouvají" se na to, že z odboru životního prostředí MČ jim bylo sděleno, že se biokoridor sekat nesmí, že slouží k migraci zvěře (což je ale nesmsl, protože prostor biokoridoru je ohraniče ze 3 tran bariérou zdí a plotu a ze 4 strany silnicí a domy). Toto vyjádření od OŽP MČ mi však ing. Heřmanský odmítá předat (předpokládám, že jej vůbec nemá), abysme do budoucna věděli, jak s o zeleň tedy starat. Navíc, část biokoridoru jenž je na pozemku náležejícímu k domu z Nového Proseka I je posekána! Dohodnuto tedy bylo, že v při dalším sekání bude posečena i ta část pozemků, kde biokoridor není.

Na základě výše uvedeného předpoládám, že Skanska trávník v dohledné době opět poseče, řádně po sobě uklidí a bude mít snahu do konce roku 2008 předat zeleň do užívání SVJ.
S pozdravem - Jan Líkař -
Odpovědět