Informace k úklidu domu

Dulezite informace a dokumenty ke stazeni
Odpovědět
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Informace k úklidu domu

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,
na základě množících se reklamací vlastníků ohledně provedení úklidu v domě, jsem dne 24.9.2019 provedl zběžnou namátkovou kontrolu provádění úklidu v domě dle platné smlouvy a zjistil jsem nedostatky v jeho provádění.

Zejména - nezametené chodníky a prostory před chody, nevyčištěné rohožky u vstupů do domu, neuklizeno kolem popelnic, dlouhodobě nevytřeno v kočárkárnách a v prostorech pod schody v-2.pp, nevyčištěny drážky dveří výtahu a pár dalších nedostatků. Ještě večer jsem telefonicky reklamoval provedení úklidu u majitelky úklidové společnosti, reklamace byla z její strany zamítnuta s tím, že pokud nedojde k navýšení měsíční částky za úklid, nebude reklamace řešit. Trval jsem na plnění smluvních podmínek ze strany úklidové společnosti a navrhl, aby v případě, že stávající smlouva úklidové společnosti nevyhovuje, smlouvu vypověděla.

Domluvili jsme se tedy na fyzické kontrole úklidu na 25.9.2019 v 9.00 a byly zjištěny stále ty samé nedostatky – viz výše. Opět reklamace na místě neuznána. Požádal jsem tedy o řádné plnění smluvních podmínek z její strany – jak při reklamacích, tak při provádění úklidu. To opět bez navýšení měsíční částky za úklid odmítla. Upozornil jsem jí, že je v tomto případě SVJ nuceno využít možnosti v krácení měsíčního paušálu dle platné smlouvy. Na to zareagovala odvoláním uklízečky z domu s tím, že žádný úklid už provádět nebude a obě odešly.

Bohužel to vypadá, že stávající úklidová společnost nehodlá řešit reklamace a neprováděním úklidu nadále neplnit smluvní podmínky. Navrhuji tedy urychleně vybrat novou úklidovou firmu (několik nabídek ve výboru SVJ již máme) a z důvodu neplnění smluvních podmínek stávajících smlouvu vypovědět.

Co se týká navýšení měsíční ceny za úklid, tak ačkoliv jsou s úklidem od počátku roku jen problémy, stávající úklidová firma navrhla v květnu cenu zvýšit na dvojnásobek (ze stávajících 11tKč na 22tKč). Na to jsem reagoval jednak vyjádřením, že uvedený návrh s ohledem na to, jak je prováděn nyní úklid, musí projednat výbor SVJ a také výzvou úklidovce k řádnému plnění smluvních podmínek (řádné provádění úklidu a odstraňování reklamací). Návrh jsme ve výboru projednali a domluvili se, že oslovíme několik úklidovek s žádostí o nabídku úklidu domu, aby měl výbor srovnání aktuálních cenových požadavků úklidových firem. Přes prázdniny bylo osloveno několik úklidových firem, cenová nabídka ale dorazila pouze jediná. Oslovili jsem tedy i v září několik dalších úklidových firem, dorazily pouze 2 nabídky. Máme tedy základní přehled o cenových relacích, dále s ohledem na (ne)provádění stávajícího úklidu tedy projednáme ukončení smlouvy na úklid a uzavření nové. To vše nejpozději na schůzi výboru SVJ 10.10.2019.

Prosím tedy, s ohledem na aktuální vývoj kolem úklidu, o vaši schovívavost nad kvalitou úklidu. Budeme se snažit co nejdříve zajistit novou úklidovou společnost.
S pozdravem - Jan Líkař -
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace k úklidu domu

Příspěvek od LikarJ »

Výbor SVJ odsouhlasil na své schůzi dne 10.10.2019 z došlých nabídek změnu úklidové firmy - nově bude od 21.10.2019 v domě uklízet firma Proprette s.r.o.

Doufáme, že se úklid výrazně zlepší. Prosím tedy o případné připomínky k úklidu, aby bylo možné po měsíci fungování celý úklid ještě doladit.
S pozdravem - Jan Líkař -
Odpovědět