kalorimetry

Zde prosím napište dotazy, které chcete zodpovedět od Výboru. Na rozdíl on mailu zde zůstanou zachovány a přehledné i pro ostatní uživatele. Děkuji
Odpovědět
libushorak
Příspěvky: 8
Registrován: 21 čer 2009 09:00

kalorimetry

Příspěvek od libushorak »

Dobrý den, pravděpodobně se nebudu moci z pracovních důvodů zúčastnit schůze shromáždění a byla bych ráda, kdyby jste mi podali informaci, jakým způsobem mám hlasovat k bodu, ve kterém se budou projednávat kalorimetry. Dškuji Horáková
petrm
Příspěvky: 59
Registrován: 30 led 2008 23:17

Re: kalorimetry

Příspěvek od petrm »

Dobrý den,
Předpokládám, že Vás výbor odkáže na plnou moc ke hlasování. Pokud chcete, aby Váš hlas byl pro zachování stávajícího stavu,
tj. každý platí co spotřebuje, můžete mi nechat vyplněnou moc v mé poštovní schránce "..." ve vchodu 705/4.

S pozdravem
pm
Naposledy upravil(a) petrm dne 11 dub 2012 12:02, celkem upraveno 1 x.
libushorak
Příspěvky: 8
Registrován: 21 čer 2009 09:00

Re: kalorimetry

Příspěvek od libushorak »

Vážený pane Miřejovský, velice si považuji Vaší aktivity ve prospěch zachování kalorimetrů v našem domě. Jsem moc ráda, že se mohu na Vás obrátit a vyplněnou plnou moc Vám pošlu raději doporučeně poštou, pokud Vám to nebude vadit. Děkuji za projevenou ochotu.
S pozdravem Horáková
petrm
Příspěvky: 59
Registrován: 30 led 2008 23:17

Re: kalorimetry

Příspěvek od petrm »

Dobrý den,
Pokud je pro Vás zaslání poštou jednodušší, pro mě to není problém.

S pozdravem
pm
Naposledy upravil(a) petrm dne 11 dub 2012 12:01, celkem upraveno 1 x.
libushorak
Příspěvky: 8
Registrován: 21 čer 2009 09:00

Re: kalorimetry

Příspěvek od libushorak »

Vážený výbore, vy jako svolavatel shromáždění máte za povinnost seznámit členy Společenství 2 týdny předem s podklady pro projednávání nejdůležitějších bodů jednání shromáždění. Viz.citace ze stanov, článek VII, bod 8:

"(8) Písemná pozvánka musí být doručena a současně vyvěšena nejméně 15 dní přede dnem konání shromáždění. V pozvánce se uvede
zejména datum, hodina, místo konání a program jednám shromáždění. Dále se v pozvánce uvede, kde se mohou členové společenství seznámit
s podklady k nejdůležitějším bodům jednání, pokud nejsou tyto podklady k pozvánce připojeny".

Ráda bych si před jednáním shromáždění prostudovala analýzu Ing.Hollého ohledně kalorimetrů. Tento bod jednání je pro nás vlastníky velice důležitý. Součástí pozvánky na shromáždění mě tato analýza doručena nebyla, proto vás žádám o sdělení, kde se mohu včas (15 dní před jednáním shromáždění) s podklady seznámit.
Děkuji Horáková
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: kalorimetry

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,

co se týká analýzy (zpracovává ji ing. Hollý), předpokládali jsme jako výbor SVJ, že bude hotova nejpozději do 15.11.2009 a bude k dispozici zde na webových stránkách.

Bohužel, a to je mi opravdu líto, bylo potřeba dohledat ještě nějaké doplňující informace jak od firmy vypracovávající pro SVJ odečty měřidel, tak z podkladů, které má výbor k dispozici a zpracovat je - a toto se celé protáhlo. Pokud všechny informace, které máme k dispozici, budou dostatečně vypovídající, předpokládám, že kolega Hollý dokončí analýzu a předloží jí zde nejpozději do pátku 20.11.2009.

Tímto se všem za zpoždění předkládaných informací za výbor SVJ omlouvám.

Děkuji za pochopení.
S pozdravem - Jan Líkař -
vladimir.holly
Příspěvky: 36
Registrován: 03 lis 2008 14:22

Re: kalorimetry

Příspěvek od vladimir.holly »

Dobrý deň,

pripravil som sľúbenú analýzu dopadu zrušenia meračov tepla. Výsledok som síce čakal, ale analýza jasne dokazuje že meranie skutočnej spotreby domácnosti je viac ako opodstatnené. Zrušenie by malo veľmi negatívny finančný dopad na väčšinu domácností.
Doporučenie výboru je teda zachovať súčastný stav.
Viac v prílohe.

S pozdravom,
Vladimír Hollý
Přílohy
Analýza dopadu zrušenia meračov tepla v dome Bechlinska 705.doc
(86 KiB) Staženo 545 x
Gi..Gi
Příspěvky: 102
Registrován: 20 led 2008 19:33

Re: kalorimetry

Příspěvek od Gi..Gi »

Konečně pozitivní zpráva ! Děkuji
libushorak
Příspěvky: 8
Registrován: 21 čer 2009 09:00

Re: kalorimetry

Příspěvek od libushorak »

Děkuji za zveřejnění analýzy, jsem moc ráda, že zde pan Hollý dospěl k závěru ve prospěch zachování kalorimetrů. Ještě jednou moc děkuje Horáková
LikarJ
Příspěvky: 815
Registrován: 26 lis 2007 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: kalorimetry

Příspěvek od LikarJ »

Dobrý den,

chtěl bych touto cestou za výbor SVJ poděkovat kolegovi z výboru - p. Hollému - za zpracování analýzy.

Ze závěrů analýzy je zřejmé, že už jen při cca 15% nárustu spotřeby tepla po zrušení kalorimetrů by docházelo k takovému navýšení ceny za teplo u jednotlivých bytů, že se rozhodně vyplatí, i přes značnou investici jednou za 5 let, kalorimetry zachovat a zajistit jejich výměnu dle zákona.

Dle zkušeností správce by ale s největší pravděpodobností byl skutečný nárůst spotřeby tepla po zrušení měření spotřebovaného tepla v rozmezí cca 25-40%, což by vedlo ke značněmu prodražení poplatků za služby.

Výbor SVJ tedy na základě této analýzy doporučuje SVJ zachování stávajícího stavu (měření tepla v bytech kalorimetry) s tím, že bude nutné kalorimetry na počátku roku 2010 vyměnit (repase) a dle zákona toto provádět každých dalších 5 let.

V současnosti na tuto investici má SVJ prostředky v rámci fondu oprav.
S pozdravem - Jan Líkař -
Odpovědět