Zeleň

Diskuze mezi vlastníky, navazování kontaktů, hledání parťáků pro sport, kamarádů dětem, společenské akce, ...
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Zeleň

Příspěvek od Tomas Skopal »

Zdravím,

coby stromofil bych rád vyprovokoval nějakou akci, jak "zalesnit" náš biokoridor (u dálnice). Teď mi připadá hooodně holý a pustý, určitě by mu několik desítek stromků prospělo. Byl jsem se tam projít a kromě psích exkrementů tam opravdu není nic (ani té trávy tam moc není). Vzhledem k tomu, že Skanska to takto asi měla v projektu, navrhuji, abychom si koridor svépomocně osázeli listnáči, či jehličňany. Taková "akce Z", kdy zainteresovaný člověk za nějakou tu stovku koupí lehce vzrostlejší stromek (okolo metru-dvou) a zasadí ho podle předem navrženého a schváleného plánu.

Co vy na to?

Tomáš Skopal
petrm
Příspěvky: 59
Registrován: 30 led 2008 23:17

Re: Zeleň

Příspěvek od petrm »

No jeden koridor máme i u vchodu č.4 (bohužel není náš) a ač došlo (myslím, že už loni) k prořezání. Tak to smetiště co tam (průběžně/postupně) roste mě tedy trápí o trochu více, než pruh zeleně/nezeleně k dálnici. :-/

pm
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Zeleň

Příspěvek od Tomas Skopal »

petr.mirejovsky píše:No jeden koridor máme i u vchodu č.4 (bohužel není náš) a ač došlo (myslím, že už loni) k prořezání. Tak to smetiště co tam (průběžně/postupně) roste mě tedy trápí o trochu více, než pruh zeleně/nezeleně k dálnici. :-/

pm
pochopitelne to bych byl jeste radeji, kdyby tam vznikl parcik... jenze tento pozemek vlastni soukroma firma a ma s nim patrne jine umysly - tusim ze tam ma casem vyrust hromadne parkoviste (i na prilehlem stavajicim parkovisti na ulici Lovosicka)
petrm
Příspěvky: 59
Registrován: 30 led 2008 23:17

Re: Zeleň

Příspěvek od petrm »

Tomas Skopal píše:
petr.mirejovsky píše:No jeden koridor máme i u vchodu č.4 (bohužel není náš) a ač došlo (myslím, že už loni) k prořezání. Tak to smetiště co tam (průběžně/postupně) roste mě tedy trápí o trochu více, než pruh zeleně/nezeleně k dálnici. :-/

pm
pochopitelne to bych byl jeste radeji, kdyby tam vznikl parcik... jenze tento pozemek vlastni soukroma firma a ma s nim patrne jine umysly - tusim ze tam ma casem vyrust hromadne parkoviste (i na prilehlem stavajicim parkovisti na ulici Lovosicka)
Parčík by byl naprosto ideální, ale i tak to je myslím poměrně "dobrá zpráva".
Lepší (hlučné) parkoviště, než prorůstající smetiště.

pm
Tomas Skopal
Příspěvky: 117
Registrován: 27 lis 2007 10:22

Re: Zeleň

Příspěvek od Tomas Skopal »

petr.mirejovsky píše:
Tomas Skopal píše:
petr.mirejovsky píše:No jeden koridor máme i u vchodu č.4 (bohužel není náš) a ač došlo (myslím, že už loni) k prořezání. Tak to smetiště co tam (průběžně/postupně) roste mě tedy trápí o trochu více, než pruh zeleně/nezeleně k dálnici. :-/

pm
pochopitelne to bych byl jeste radeji, kdyby tam vznikl parcik... jenze tento pozemek vlastni soukroma firma a ma s nim patrne jine umysly - tusim ze tam ma casem vyrust hromadne parkoviste (i na prilehlem stavajicim parkovisti na ulici Lovosicka)
Parčík by byl naprosto ideální, ale i tak to je myslím poměrně "dobrá zpráva".
Lepší (hlučné) parkoviště, než prorůstající smetiště.

pm
no obavam se, ze to bude podzemni/kryte parkoviste... takze nas spis ceka stavebni ruch :-(... ja bych zas byl pro zelene smetiste, nez barak a auta... na druhou stranu, aspon ty auta zmizi do baraku
jdostalova
Příspěvky: 12
Registrován: 29 lis 2007 22:18

Re: Zeleň

Příspěvek od jdostalova »

Ohledně stromů bych souhlasila, jen nevím jak při morálce vlastníků, kterým nestojí za námahu se jednou ročně sejít na shromáždění, by se podařilo odsouhlasit, ba dokonce vybrat nějaké fondy na výsadbu stromů.
Pokud by šlo o akci nadšenců financovanou z vlastních kapes, nemám problém z mateřské něco přispět, ale přiznám se, že na vzrostlou lípu moje fondy nedostačují.
Jinak pokud je mi známo, Skanska biokoridor místy stromy a křovinami osázela, ale pejskaři, bezdomovci, dovádějící mládež a pravděpodobně bobující děti je z větší míry oddělali. Jak ochránit nově vysazenou zeleň před podobnou devastací mne vůbec nenapadá.


Jitka Dostálová
jdostalova
Příspěvky: 12
Registrován: 29 lis 2007 22:18

Re: Zeleň

Příspěvek od jdostalova »

PS: Informace o projektu garáží mne děsí.... Já jsem se doslechla, že na místě stávajícího parkoviště sousedícího s našimi pozemky bude po vyřešení soudních sporů podle všeho nějaké sportoviště. Jen v skrytu doufám, že pod čtyřpodlažní sportovní centrum nenacpou šest pater garáží.
tomas.himl
Příspěvky: 25
Registrován: 31 led 2008 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeleň

Příspěvek od tomas.himl »

Jedno parkoviště už se na Lovosické asi stavět začne:

http://www.staveg.cz/ - sekce Družstevní výstavba garáží

čtyři patra, doufám že toto nás nečeká...
radovan.jokel
Příspěvky: 3
Registrován: 31 led 2008 14:58

Re: Zeleň

Příspěvek od radovan.jokel »

Na stránce www.staveg.cz se píše, že umístění je "Praha 9 – Prosek, na rohu ulic Lovosická a Prosecká na části stávajícího parkoviště naproti prodejně a servisu aut zn. Škoda cca 300 m od budoucí stanice Metra."

Takže OK.
tomas.himl
Příspěvky: 25
Registrován: 31 led 2008 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeleň

Příspěvek od tomas.himl »

Také jsem to četl. Spíš jsem měl v úmyslu poukázat na to, aby nám také taková čtyřpatrová obluda nevyrostla před domem.
Odpovědět